پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲
گزارش تصویری/
شب های سرد و سخت سیل زدگان چادرنشین/ سیل زده های دلگان چشم انتظار حضور استاندار
 
در حالی که برای سومین بار طی 15 روز گذشته سیلاب در دلگان رخ داده که تاکنون هیچ مسوولی استانی و کشوری از این منطقه سیل زده بازدیدی نداشته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، در حالی بارش باران از دو شب قبل در جنوب غرب سیستان و بلوچستان آغاز شد که مردم سیل زده برخی از روستاها و محله های شهرستان دلگان بر اثر سیلاب اوایل بهمن ماه در چادر اسکان داده شده بودند. مردمی که چادر تنها دارایی آنها بود چرا که کپر و اتاق های خشتی و گلی آنها را سیلاب از بین برده بود و یا محل مطمئنی برای سکونت نیست.
اما سردی هوای و بارش باران تنها مشکل این مردم نیست بلکه نبود سوخت و برق یکی دیگر از مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنند.
علی ای حال با توجه به اینکه سومین سیلاب در 15 روز گذشته در شهرستان دلگان در جنوب غرب سیستان و بلوچستان رخ داده است که هیچ مسوول دولتی و استاندار از مرکز استان و یا حتی مسوولان کشوری از مناطق سیل زده این منطقه محروم و مستضعف بازدید نکرده اند.
در هر حال مسوولان شهرستانی، استانی و کشوری بدانند که مردم سیل زده شهرستان دلگان شب گذشته برایشان بسیار سخت و سرد بوده است.
گفتنی است بنا بر پیشنهاد سازمان هواشناسی سه شب آینده با توجه به وزش باد، این مناطق شب های قندیلی و سردتری را در پیش دارند.
شهرستان محروم دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۹۸۸
مرجع : دلگان پرس


ارسال