شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۳
بارانی که باز هم مسئولین را غافلگیرکرد:
مردم جنوب شرق کشور در خاموشی و سرما / بی تدبیری شیرینی بارش رحمت الهی را در کام مردم سیستان و بلوچستان تلخ کرد
 
بارندگی های اخیر سبب سبب مسدود شدن راه ارتباطی و قطعی برق چند روزه در برخی روستاهای جنوب شرق کشور شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ بارندگی های دو روز اخیر در سیستان و بلوچستان خسارات زیادی برای مردم این استان به وجود آورد و سبب انسداد بسیاری از مسیرهای ارتباطی شهرها و روستاها شد، اگرچه میزان بارش در شهرستان میرجاوه کمتر از سایر نقاط استان بود و در بسیاری از نقاط روستایی سبب پرآب شدن رودخانه ها و لطافت هوا شداما در برخی روستاهای دور افتاده این شهرستان خساراتی را به منازل و زمین های کشاورزی مردم وارد کرد.
بارندگی ها سبب مسدود شدن راه ارتباطی برخی روستاها مانند خارستان شده و برق برخی روستاها را قطع کرد و مردم دهستان لادیز قطعی برق 9 ساعته را تحمل کردند و برق روستای خارستان نیز با گذشت دو روز از بارندگی ها هنوز قطع است.
مسئولین علاج درد قبل از واقعه کنند
محمد ریگی یکی از اهالی دهستان لادیز در تماس با خبرنگار ما بیان کرد: بارندگی ها سبب افتادن تیر چراغ برق در مسیر انده به لادیز شده و برق روستا را قطع کرده است، اگر تیرهای برق های فرسوده تعویض یا مشکلات انها رفع شود با کوچکترین وزش باد و باران این مشکلات پیش نخواهد آمد بهتر است مسئولین علاج درد قبل از واقعه کنند.
وی افزود: اگر پیش از این فکری برای مشکل تیرهای برق فرسوده می شد الان مردم مجبور نبودند چندین ساعت در تاریکی سر کنند و این همه خسارت به وسایل برقی مردم وارد نمی شد.
 

 
اهالی خارستان نزدیک به 3 روز است که در خاموشی به سر می برند
یکی دیگر از اهالی لادیز به خبرنگار ما گفت: ای کاش همان اندازه که برای گرفتن بدهی های برق از اهالی سرعت عمل دارند برای رفع مشکل برق مردم نیز سرعت عمل داشتند مگر مردم می توانند باشمع و هیزم روزگار بگذرانند.
یکی از اهالی روستای خارستان نیز اظهار کرد: اهالی خارستان نزدیک به 3 روز است که در خاموشی به سر می برند و برق روستا قطع است مسئولین باید جوابگوی اهالی خارستان باشند و هرچه زودتر پیگیر مشکلات مردم شوندچراکه در صورت کوتاهی فردای قیامت باید جوابگو باشند.
 

 
اگرچه مسئولین اداره برق میرجاوه از همان ساعات اولیه شروع بارندگی ها و قطعی برق برخی مناطق مانند لادیز و ریگ ملک با اعزام 6 تیم پیگیری از میرجاوه، خاش و زاهدان اقدام به رفع مشکل قطع برق مناطق کردند اما گستردگی منطقه و انسداد برخی مسیرها کار خدمات رسانی را با مشکل مواجه کرد و با پیگیری معاون فرماندار،نکته قابل تامل اسینکه اداره برق و بخشداری ها برق ریگ ملک در همان ساعات ابتدایی وصل شد اما تعمیر تیر برق در مسیر لادیز تا ساعت 1:30 دقیقه بامداد شنبه به طول انجامید.
 

 
تا فروکش کردن سیلاب قادر به رسیدگی به مشکل قطعی برق خارستان نخواهیم بود
ناصحی نیا رییس اداره برق شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبرنگار لادیز درباره علت قطعب برق روستای خارستان، اظهار کرد: در حال حاضر برق تمام مناطق شهرستان میرجاوه وصل است و به جز روستای خارستان در سایر نقاط منطقه، مشکل قطعی برق نداریم.
وی افزود: به دلیل مسدود بودن مسیر خارستان و عدم دسترسی به این منطقه تا فروکش کردن سیلاب قادر به رسیدگی به مشکل قطعی برق این روستا نخواهیم بود و باید منتظر باز شدن مسیر باشیم.
وی با اشاره به مشکل برق دهستان لادیز، خاطرنشان کرد: بیش از 800 کیلومتر شبکه فشار متوسط در میرجاوه داریم و  در هنگام طوفان در هر جایی می تواند اتفاق بیفتد، اما نیروهای اداره برق و مسئولین همه تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم ب کار می گیرند.
با اعزام یک دستگاه گریدر از مرکز استان، مشکل مسیرخارستان برطرف می شود
"محمد رسول نارویی" سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد:با توجه به بارندگی های اخیر، نیروهای راهداری در آماده باش کامل بودند و با توجه به بازرسی از راه های مواصلاتی شهرستان و روستاهای منطقه، در محور مرزی از میل 62 تا میل صدحوزه تگور،حوزه تمین تا روستای جش ، روستای هفتاد ملا هیچ مشکلی مبنی بر بسته بودن راه ها نداریم .
وی افزود: اما در حوزه خارستان با توجه به محدودیت امکانات، ماشین های کوچک نمی توانند کاری از پیش ببرد و بزودی با اعزام یک دستگاه گریدر از مرکز استان، مشکل این مسیر نیز برطرف می شود.
 

 
اگرچه بارندگی های اخیر بیم ها و امیدهای زیادی همراه داشت اما باز هم قصه غافلگیری مسئولین تکرار شد و نکته قابل تامل اینکه، آقای استاندار این همه مصیبت مردم را ندیده و ادعا می کند ناراحتی مردم از خسارات وارده کفران نعمت است، اگرچه باران رحمت الهی است اما به طور حتم وجود زیرساخت های لازم  و مسئولین بیدار نیز شرط است چراکه ضعف مدیریتی و بی تدبیری برخی مسئولین باعث شده تا طعم شیرین این رحمت الهی در کام مردم تلخ شود.
انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۰۲۹


ارسال