چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۲
در گفتگو با مردم شهرستان دلگان عنوان شد؛
بسیجیان با دستان خالی به کمک سیل زدگان شتافتند/ کارنامه درخشان بسیج در خدمت رسانی به مستضعفان
 
مردم دلگان با بیان اینکه در لحظات اولیه وقوع سیل، بسیجیان و پرسنل سپاه به کمک سیل زدگان این منطقه شتافتند، گفتند: کارنامه بسیج و سپاه در خدمت رسانی به محرومان درخشان است.
به گزارش عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، از پانزده روز گذشته مردم دلگان در جنوب غرب سیستان و بلوچستان شاهد بارش باران و وقوع سیلاب بودند که این سیلاب ها در برخی از روستاها و محلات این شهرستان سبب ایجاد خسارت شد. 
سپاه پاسداران به عنوان ارگانی انقلابی و مردمی در اولین لحظات وقوع سیلاب در شهرستان دلگان به کمک سیل زدگان این منطقه محروم و مستضعف کشور شتافت، مردم این منطقه در گفتگو با خبرنگار ما از این اقدام سپاه پاسداران تجلیل و قدردانی کردند.
زلیخا شهلی بر یکی از اهالی خیابان مولوی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه سیلاب باعث ایجاد خسارت به خانه کپریش شده است، اظهار کرد: در حالی که سیل به محل زندگیم ورود پیدا کرده بود، نیروهای سپاه پاسداران در همان لحظات اولیه به امداد من و خانواده ام آمدند.
وی با اشاره به اینکه آنها در سرما هوا و با دستان خالی لوازم و اثاثیه من را از داخل سیلاب بیرون کشیدند، تصریح کرد: در حالی که آب بیش از یک متر بالا آمده بود، آنها راه آب را باز کرده و من را نجات دادند.
شهلی بر با تاکید بر اینکه شوهرم فوت کرده است، بیان کرد: فرزندانم در روز وقوع سیلاب اینجا حضور نداشتند، اما فرزندانم در سپاه پاسداران به امداد من و همه اهالی این منطقه آمدند.
وی با بیان اینکه دعای خیر من بدرقه راه این جان برکفان انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: در حالی که آن روز هیچ نهاد و اداره ای به کمک ما نیامدند ولی پرسنل سپاه با دستان خالی به کمک مردم دلگان آمدند.
 
 
حمید بامری یکی دیگر از اهالی دلگان در گفتگو با دلگان پرس با تجلیل و قدردانی از حضور به موقع نیروهای بسیجی و جهادگر در امدادرسانی به سیل زدگان این شهرستان، گفت: در حالی که هوا به شدت سرد بود و بارش باران هم ادامه داشت اما این جهادگران به امداد و کمک سیل زدگان آمدند.
وی با اشاره به اینکه بار دیگر بسیجیان و سپاه پاسداران با اقدام موثر و فعال خود به کمک مردم سیل زده شهرستان دلگان شتافتند، اظهار کرد: که این مهم نشان از کارنامه درخشان سپاه پاسداران و بسیج در خدمت رسانی به مردم محروم و مستضعف شهرستان دلگان است.
 
 
مرادی یکی از اهالی محله حسن آباد شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: واکنش و حضور به‌ موقع و سریع نیروهای جهادی بسیج سازندگی و نیروهای بسیج و سپاه قابل تقدیر و تجلیل است. 
وی با تاکید بر اینکه از لحظه وقوع سیلاب  در محله حسن آباد دلگان بلافاصله نیروهای سپاه پاسداران وارد عمل شده و امدادرسانی به مردم را آغاز کرده‌اند، افزود: این کمک ها و امدادرسانی ها در محلات و روستاهای شهرستان دلگان نمود زیادی داشته است.
مرادی با بیان اینکه بسیجیان با دستان خالی به کمک و امداد سیل زدگان شتافته اند، تصریح کرد: بیش ترین آسیب سیلاب به مناطق محروم و مستضعف دلگان وارد شده است.
وی با اشاره به اینکه در این سیلاب های پانزده روز گذشته خانه های خشتی و گلی مردم محروم و مستضعف شهرستان دلگان تخریب شده است، خاطر نشان کرد: آنها نیازمند حمایت مستقیم دولت هستند.
 
 
 
سرهنگ علی اکبر جعفری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به باران های اخیر استان سیستان و بلوچستان گفته است: در راستای شرایط جوی استان سیستان و بلوچستان علی رغم این که بارش باران رحمت الهی است اما با بی تدبیری هایی که صورت گرفت این نعمت تبدیل به زحمت و نغمت برای استان شد .
وی ادامه داد: سیلی که در عمده مناطق بوچستان حادث شد به کمک نیروهای بسیجی، پاسدار و سرباز که جز اولین گروه هایی بودند که در این مناطق حاضر شدند اقدامات خوبی را انجام دادند.
سرهنگ جعفری تصریح کرد: 25 گروه جهادی بالغ بر 900 نفر بسیجی به اقدامات جهادی در این مناطق پرداختند که در وهله اول امداد رسانی به مردم انجام شد، سپس جلوگیری از ورود سیل به مناطق مسکونی، باز کردن مسیرها، و کمک رسانی به دام های گرفتار در سیل صورت گرفت.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان اظهار داشت: در حال حاضر به کمک کلیه نیروهای جهادی سراسر کشور در حال تلاش برای جمع آوری کمک های مردمی در قالب کالا و خدمات ریالی برای توزیع بین مردم و ساخت و ساز منازل هستیم که پس از جمع آوری این کمک ها حجم وسیعی از گروه های جهادی کشور برای کمک به مردم سیل زده عید نوروز به استان اعزام می شوند تا تسکین آلام مردم سیل زده باشند.
وی با بیان اینکه اکثر شهرهای استان درگیر بارش باران هستند، افزود: با این حال شهرستان های دلگان، نیکشهر، خاش، ایرانشهر ، چابهار و زرآباد بیشترین حجم خسارت ها را متحمل که تعداد زیادی از گروه های جهادی به این مناطق اعزام شده بودند.
خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۰۶۸


ارسال