امام جمعه دلگان:

بیعت همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره) از شکننده ترین ضربات بر پیکر رژیم پهلوی بود

دلگان پرس , 20 بهمن 1395 ساعت 7:34

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری گفت: از شکننده ترین ضربات بر پیکر رژیم ستم شاهی پهلوی، بیعت تاریخی پرسنل نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) بود.


به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در گفتگو بادلگان پرس، با اشاره به بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با بنیان گذار انقلاب اسلامی در نوزدهم بهمن ماه 57 و روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: از شکننده ترین ضربات بر پیکر رژیم ستم شاهی پهلوی، حرکت شجاعانه پرسنل نیروی هوایی ارتش بود که در 19 بهمن ماه 57 رخ داد.
وی اضافه کرد: به حق می توان بیداری، تیزهوشی و عمل به موقوع پرسنل نیروی هوایی ارتش را که قبل از پیروزی صد در صدی انقلاب اسلامی به وقوع پیوست، به نام ایام الله خواند.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه در ایام بهمن 57 که جمعی از سران ارتش رژیم شاه قصد کودتا داشتند، تصریح کرد: اما پرسنل نیروی هوایی جزء پیشگامانی بودند که به صفوف انقلاب اسلامی پیوستند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری ادامه داد: پرسنل نیروی هوایی ارتش  در 19 بهمن 57 سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگ های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.
وی با تاکید بر اینکه در این روز تاریخی حماسه حضور قاطعانه نیروی هوایی در صحنه انقلاب به وقوع پیوست، بیان کرد: در 19 بهمن ماه 57 طلیعه خجسته پیوند ارتش با ملت مسلمان و انقلاب به وضوح آشکار شد.
امام جمعه دلگان اظهار کرد: نقش ارزنده همبستگی باشکوه پرسنل ارتش و خصوصا نیروی هوایی در نابودی و شکست رژیم پهلوی نشان دهنده شعور ایمانی و انقلابی این افراد بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری خاطرنشان کرد: این بیعت تاریخی نه تنها در ذهن و خاطر نسل اول انقلاب اسلامی باقی مانده است بلکه در اذهان نسل های آینده هم برای همیشه باقی خواهد ماند.
خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306


کد مطلب: 92072

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/92072/بیعت-همافران-نیروی-هوایی-امام-خمینی-ره-شکننده-ترین-ضربات-پیکر-رژیم-پهلوی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/