شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
گزارشی از قدرشناسی مردم میرجاوه از خدمات انقلاب:
به برکت انقلاب در دورترین روستاها مدرسه داریم/ زنان قبل از انقلاب جایگاه اجتماعی نداشتند/انقلاب عزت و استقلال را به مردم ما هدیه داد
 
پس از انقلاب اسلامی، خدمات زیربنایی بسیاری در کشور و به خصوص روستاهای محروم انجام گرفت و ساخت و ساز مدارس به سرعت رو به پیشرفت گذاشت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛انقلاب اسلامی که در سپیده‌دم 22 بهمن ماه سال 1357 در سرزمین ایران به رهبری پیامبرگونه امام خمینی(ره) طلوع کرد و «اعجاز بزرگ قرن» را رقم زد. دستاوردهای فراوان و بی‌سابقه‌ای را در حوزه‌های گوناگون به ارمغان آورد که عمران و آبادانی کشور یکی از مهم ترین این دستاوردها بود و مردم قدر شناس ایران همیشه خود را وامدار انقلاب اسلامی ایران می دانند.
مسعود ریگی یکی از شهروندان میرجاوه با اشاره به آبادانی این استان بعد از انقلاب، بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان قبل از انقلاب از ابتدایی ترین امکانات بی بهره بودند از پدربزرگم شنیده ام که حتی آب و برق نداشتند و این تنها شامل حال روستاها نمی شد حتی بعضی از شهرهای استان نیز از امکانات بی بهره بودند.
وی افزود: مردم قدر این انقلاب را می دانند و تمام تلاش خود را برای حفظ آرمان های انقلاب به کار می گیرند چراکه انقلاب اسلامی ایران عزت و استقلال و ازادی را به مردم ما هدیه داد و من به عنوان یکی از جوانان این کشور می بینم که چطور ابرقدرت ها از کشور ما حساب می برند و این قدرت را مدیون انقلاب اسلامی هستیم چراکه قبل از انقلاب دولت پهلوی نوکر امریکا و اسراییل بود اما امروز مقتدرانه در جهان حرف برای گفتن داریم.
 
 
 
فقر در زمان شاه بیداد می کرد
ستوده یکی دیگر از شهروندان گفت: پیش از انقلاب آب و برق و بهداشت معنایی نداشت و رفاه مردم در سطح پایینی بود کمبود پزشک و امکانات درمانی در استان باعث می شد تا بسیاری از مردم بر اثر بیماری های کوچک جان خود را از دست بدهند اما امروز استان ما به پیشرفته ترین امکانات درمانی مجهز است به طوریکه حتی از استان های دیگر برای مداوا به سیستان و بلوچستان می آیند.
وی ادامه داد: فقر در زمان شاه بیداد می کرد و مردم فقیر به زحمت نان شب خود را به دست می آوردند اما با پیروزی انقلاب نور امیدی در دل فقرا تابید بسیاری از فقرا و درماندگان از طریق کمیته امداد حمایت می شوند و این به برکت انقلاب اسلامی است.
 

 
قبل از انقلاب بانوان جایگاه اجتماعی در کشور نداشتند
یکی از بانوان شهرستان میرجاوه به خبرنگار ما گفت: قبل از انقلاب بانوان جایگاه اجتماعی در کشور نداشتند اما اما امروز زنان می توانند در بسیاری از پست ها مشغول کار شوند و حضور فعالی در جامعه داشته باشند.
وی بیان کرد: بسیاری از زنان ما قبل از انقلاب بی سواد بودند چرا که امکان درس خواندن برای بسیاری از مردان م در این استان وجود نداشت چه برسد به بانوان، از طرفی دیگر شرایط جامعه امکان حضور آزادانه در اجتماع را به زنان نمی داد و زنان امنیت اجتماعی نداشتند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران زنان می توانند به مدارج علمی بالا دست پیدا کنند و در اجتماع حرفی برای گفتن داشته باشند.
یکی دیگر از شهروندان به خبرنگار ما گفت: قبل از انقلاب بسیاری از مردم بی سواد بودند چون تعداد مدارس محدود بود و خیلی ها نمی توانستند از نعمت سواد بهره مندشوند اما با پیروزی انقلاب امام خمینی دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را داد اکنون حتی بسیاری از پیرمردها هم باسواد هستند.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی حتی در دورترین روستاهای ما  مدرسه ساخته شده است و بچه های ما می توانند به راحتی به کسب علم بپردازند.
انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۱۳۴


ارسال