سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۱
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان:
1000 هکتار از باغات خرمای بارور مهرستان تحت پوشش بیمه هستند
 
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان گفت: در سال زراعی جاری 1000 هکتار از نخیلات شهرستان تحت پوشش خدمات صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.
به گزارش عصر هامون، نعمت الله قنبرزهی گرگیج در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان گفت: سطح زیرکشت بارور و غیربارور نخلستان های شهرستان حدود  ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار آن  بارور است.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد باغات شهرستان به کشت نخیلات اختصاص دارد افزود: 1000 هکتار از باغات خرمای بارور مهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند.
وی با تاکید بر ضرورت بیمه باغات شهرستان با توجه به حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی تصریح کرد: بارندگی های فصل تابستان سال جاری  به ۴۰ درصد از نخلستان های این شهرستان خسارت وارد کرد.
وی خاطرنشان کرد: برآورد کارشناسان از میزان خسارت وارد شده به نخلستان های شهرستان 19 میلیارد تومان بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان با بیان اینکه در سال قبل 490 هکتار از نخلستان های شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی بودند خاطرنشان کرد: آمار باغات تحت پوشش بیمه در مقایسه با سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.
قنبرزهی با اشاره به برگزاری کلاس های ترویجی و آموزشی برگزار شده برای کشاورزان تصریح کرد: کلاس های برگزار شده موجب تشویق و ترغیب  کشاورزان نسبت به بیمه محصولات شده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجودی که برای ترغیب کشاورزان به بیمه کردن محصولات کشاورزی و باغی فرهنگ سازی شده اما، در برخی موارد تاخیر و یا عمل نشدن تعهدات صندوق بیمه در پرداخت به موقع غرامت باعث شده کشاورزان انگیزه خود را برای تداوم بیمه محصولات از دست بدهند.
وی تصریح کرد: در صورتیکه صندوق بیمه به تعهداتش جامه عمل بپوشاند و همچنین کارشناسان صندوق غرامت وارد شده به کشاورزان را به صورت واقعی برآورد کنند رغبت کشاورزان نسبت به بیمه محصولات بیشتر خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان با بیان اینکه خشکسالی و سیل همواره به عنوان دو عامل تهدید کننده کشاورزان و باغداران شهرستان را متحمل ضرر کرده است تاکید کرد: بیمه کردن محصولات کشاورزی بهترین راهکار ممکن برای جبران خسارت محسوب می شود.انتهای پیام/7261
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۲۴۹


ارسال