دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
خسارت های میهمان ناخوانده در کلانشهر جنوب شرق؛
وزش شدید باد قامت 20 درخت کهنسال زاهدانی را شکست/ سقوط تیربرق درخیابان امیرکبیر خسارت به بار آورد
 
مدیر خدمات شهری شهرداری زاهدان گفت: تاکنون بر اثر وزش شدید باد 20 درخت کهنسال در شهر بر زمین افتاده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، برا ثر تداوم طوفان شدید گردوخاک وشن در نواحی مرکزی وشمالی استان سیستان وبلوچستان خسارت های شدیدی به منازل، خودروها و غیره وارد شد. سرعت شدید وزش باد موجب از جای کنده شدن درختان، تیرهای برق و تابلوهای تبلیغاتی صنوف و بازاریان شد بگونه ای که سقوط درختان کهنسال باعث آسیب زدن به خودروها و سقوط تیر برق ها باعث آسیب رسیدن به منازل مسکونی در برخی نقاط شهر شده است.

میهمانی ناخوانده که خسارت به بار آورد
شب گذشته براثر شدت توفان گرد و خاک در زاهدان تیر برقی در خیابان امیرکبیر 6 بر سر اهالی یک خانه واژگون و درب خانه آنها را شکست.
 

این میهمان ناخوانده پس از وارد کردن شوکی عجیب به اهالی خانه برای دقایقی برق منطقه را قطع و تیر برق هم نوع خود را نیز به سمت این خانه کج کرد که با تلاش اکیپ های امدادی و ماموران اداره برق تیر برقی که بر سر این خانه آوار شده بود، برداشته و برق منطقه وصل شد.

از شکسته شدن درختان کهنسال تا کنده شدن تابلومغازه ها
همچنین سرعت شدید وزش باد در شهرها زاهدان موجب از جای کنده شدن تابلوهای مغازه ها و بانک های سطح شهر نیز شد بگونه ای که یکی از شهروندان در تماس با این پایگاه خبری از کنده شدن تابلو بانک مسکن در خیابان آزادی خبر داد و گفت: بر اثر وزش باد تابلو خیلی از مغازه ها کنده و برخی آفتاب گیرها نیز سقوط کرده اند که این مهم به بازاریان نی خسارت وارد کرده است.
سقوط درختان بر روی تیرهای چراغ برق و مسدود کردن خیابان ها از دیگر خساراتی بود که بر اثر وزش شدید باد در شهر زاهدان به وقع پیوست.
 
20 درخت بر اثر وزش شدید باد بر زمین افتاد
علی ای حال اگرچه هنوز آمار دقیقی از تلفات و خسارات این طوفان در دست نیست اما در تماسی که خبرنگار زاهدانه با مدیر خدمات شهری شهرداری زاهدان داشت وی گفت: وزش باد و شن ریزه هایی که جابجا می شوند آسیب جدی به گل های فصلی می زنند.
مجید طباطبایی افزود: تاکنون بر اثر وزش شدید باد 20 درخت کهنسال در شهر زاهدان بر زمین افتاده است.

سقوط تیربرق در زاهدان و نصرت آباد
مدیر دفتر مدیرعامل اداره برق زاهدان نیز به خبرنگار زاهدانه گفت: بر اساس آمار گزارش شده در پی وزش شدید باد فقط چند مورد قطعی برق خانگی و پارگی سیم برق رخ داده که فورا آن معضل توسط اکیپ های برق منطقه ای رفع شده است.
احمد اصغری مقدم تنها مورد سقوط تیر برق نیز درخیابان امیرکبیر 6 بوده است.
وی در خصوص نحوه رسیدگی به خسارت های مردمی نیز گفت: اگر شکایتی از شرکت برق صورت گیرد طبق نظر کارشناسان دادگستری خسارت برآورد شده به شهروندان پرداخت می شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۳۲۳
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال