پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
مهمان ناخوانده بر بام خانه ها
سست شدن بنیان خانواده سوغات شوم مهمان ناخوانده
 
سست شدن بنیان خانواده سوغاتی است که شبکه های ماهواره ای برای خانواده های ایرانی به ارمغان آورده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از  با مهرستان، در چند سال اخیر شبکه های ماهواره ای توانسته به سرعت در بین خانواده های ایرانی نفوذ کند و بخش عمده ای از وقت آنان را به خود اختصاص دهد. از زمانی که ماهواره وارد حریم خانواده شده طیف گسترده ای از شبکه های ماهواره ای مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفته و این استقبال و در کنار آن کاهش سختگیری ها باعث شد تا این پدیده مخرب بتواند در بین خانواده ها جای بیشتری باز کند و مدیران این شبکه ها از این فرصت برای رواج بی بندو باری و ترویج فرهنگ غربی به خانواده ها استفاده کرده اند.
در رابطه با آسیب های اجتماعی که شبکه های ماهواره ای بر بنیان خانواده وارد می کند خبرنگار ما گفت و گویی با نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان داشته است که در ادامه می خوانید.
حجت الاسلام رضا انصاری در گفتگو با خبرنگار با مهرستان اظهار کرد: بیشتر شبکه های فارسی زبان ماهواره ای تمام عزم خود را جزم کرده اند تا بنیاد خانواده های ایرانی را هدف قرار دهند.
وی با اشاره به جنگ فرهنگی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی امروزه می‌دانند که با جنگ نظامی نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند بنابراین از راه فرهنگی در صدد به تاراج بردن هویت و فرهنگ دینی ما هستند.
وی با بیان اینکه یکی از حربه های فرهنگی دشمن راه اندازی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان است افزود: شبکه های فارسی زبان ماهواره ای که اغلب به مدیریت صهیونیست ها اداره می شوند بنیان خانواده های ایرانی را مورد هجمه قرار داده اند.
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان تصریح کرد: محتوای اغلب برنامه های این شبکه ها ضد اخلاقی و با اصول و فرهنگ اسلامی مغایرت دارد بطوریکه خیانت و بی بند و باری جز لاینفک سریال ها و فیلم های پخش شده در این شبکه ها است.
وی خاطرنشان کرد: پایین آمدن سطح رضایتمندی همسران، اختلاف بین زوجین، شکسته شدن مرزها و حریم خانواده ها، طلاق و جدایی از جمله آسیب هایی اجتماعی نفوذ ماهواره در بین خانواده ها است.
حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه خانواده هسته مرکزی و اولیه جامعه را تشکیل می دهد تاکید کرد: زمانی که خانواده از ارزش های اخلاقی و دینی تهی شود در واقع پایه های جامعه سست و متزلزل می شود.
وی افزود: زمانی که حیا و عفت در جامعه ما از بین رود دشمنان نظام با استفاده از برنامه‌های مخرب خود می‌توانند اهداف شوم خود را در کشور پیاده کنند.
وی تاکید کرد: خانواده به عنوان اولین سنگر می بایست با اقدامات هوشمندانه با این هجمه فرهنگی به مقابله بپردازد و تلاش کند تا افکار انقلابی و ارزشی فرزندانش از طریق برنامه های شبکه های ماهواره ای خدشه دار نشود که پیامدهای آن گریبان گیر همه اعضای جامعه خواهد بود.
انتهای پیام/7261
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۴۶۱


ارسال