جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۳
یادداشت/
انگیزه اصلی حضور استکبار در منطقه، ترس و وحشت از ظهور مهدویت در خاورمیانه
 
پیش‌گویی‌های امروز، ابرقدرت‌ها را بر آن داشت تا در خاورمیانه حضور فعال نظامی و سیاسی داشته باشند، انگیزه اصلی حضور استکبار در منطقه، ترس و وحشتی است که از ظهور مهدویت در خاورمیانه دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین جواد بامری نویسنده و پژوهشگر و همچنین مولف "کتاب موعود (عج)" یادداشتی را جهت درج به این پایگاه خبری ارسال کرده است:
اﻣﺎم زﻣﺎن (علیه السلام) در آﻣﻮزه های اﺳﻼﻣﯽ به عنوان ﻋﺼﺎرۀ ﺧﻠﻘﺖ، ذﺧﯿﺮه  همه ادﯾﺎن آﺳﻤﺎﻧﯽ، ﻋﺎﻟِﻢ به همه ﺗﻌﺎﻟﯿﻢ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮان ﺧﺪا و ﺧﺮدﻣﻨﺪﺗﺮﯾﻦ فرد در ﺗﺎرﯾﺦ ﻋﻤﺮ آدﻣﯽ می باشد و انتظار در مبحث مهدویت و نوید ظهور آن مصلح الهی یک مسئله کهن و ریشه دار است که سابقه آن به نخستین روزهای طلوع فجر اسلام و دوران نبی اکرم (ص) برمی گردد. مذهب تشیع در اسلام بیشتر از همه به آموزه مهدویت توجه کرده است، اما بیشتر علمای اهل تسنن بر این باورند که مهدی موعود واقعیت دارد و در آخر الزمان متولد می‌شود.
امروزه اختلافات و درگیری های مذهبی و فرقه ای مسلمانان از چالش های اساسی در جهان اسلام است که عوامل زیادی دارد و می‌توان گفت یکی از مهمترین آنها دسیسه های دشمنان اسلام است.
برخی از فیلمسازان در زمان حاضر مهدویت را نشانه گرفته اند. پیش‌گویی‌های امروز، ابرقدرت‌ها را بر آن داشت تا در خاورمیانه حضور فعال نظامی و سیاسی داشته باشند، انگیزه اصلی حضور استکبار در منطقه، ترس و وحشتی است که از ظهور مهدویت در خاورمیانه دارد.
چنانکه فرعون به جهت ترس از دست‌دادن حکومت خود هزاران کودک را قتل عام کرد، غافل از آن که حضرت موسی (علیه السلام) در خانه و آغوش خودش بزرگ شد، همینطور  استکبار  نمی‌تواند کوچک‌ترین تأثیری در ظهور منجی داشته باشد.
آمریکا در فیلمهای هالیوود با نشان دادن آینده ای تاریک و خونبار برای بشر، خودش را منجی بشریت معرفی می کند در دهه 1990 دو نظریه جدی پیرامون مدینه فاضله یا آرمان شهر، مطرح شد: نظم نوین جهانی و پایان تاریخ که جرج بوش اولی و فوکو دومی را مطرح کرد.
فیلم روز استقلال که در آن یک گروه فضایی به زمین حمله  و آمریکایی¬ها دفاع می‌کنند و آمریکایی¬ها در روز استقلال، دشمن را دفع می‌کنند و  سیستمی که جهان را از خطراتی که در آینده رخ می‌دهد، حفظ می‌کند ایجاد می کنند.
در فیلم نوسترا  آمریکا در مقابل مسلمانان می‌ایستد، امام زمان فردی بی¬رحم و خونریز است و در اثر جنگ تعداد زیادی بیوه و یتیم بر جای می‌گذارد. این فیلم ،حضرت را با لباس عربی نشان می‌دهد که هرچه بخواهد با فشاردادن یک کلید انجام می‌دهد.
در بازی کامپیوتری یامهدی که اسم اصلیش  است خلیج فارس را مرکز تروریست جهان جلوه می‌دهد؛ خصوصاً ایران را مرکز حرکت‌های تروریستی جهان می‌شمارد وخود را سردمدار مقابله با آن معرفی می‌کند، در واقع باید خودش در خلیج فارس حضور پیدا کند.
متأسفانه در دنیای اسلام فیلم قابل قبولی برای مهدویت و آخرالزمان کارگردانی و ساخته نشده است. انشاءالله کارگردانان مسلمان بتوانند در این راستا مهدویت را به تصویر کشانند.
بحثهای آخرالزمان توسط افرادی چون تافلر، فوکویاما، هانتینگتون برژینسکی و...مطرح می‌شود، گارسپارو ان برگر وزیر دفاع سابق آمریکا کتاب جنگ بعدی را می‌نویسد که بخشی از آن را به سال 1999-2000 و بخشی از آن را به محمد منتظر در ایران، اختصاص می‌دهد.
درکنفرانس تل آویو،  افرادی مثل برنارد لوئیس، مایکل ام. جی. جنشر، برونبرگ و مارتین کرامر، در تحلیل انقلاب اسلامی ایران می‌گویند: شیعه دارای دو نگاه است؛ یکی نگاه سرخ یعنی عاشورا و شهادت و دیگری نگاه سبز یعنی انتظار می‌باشد.
جمله مشهور است که اینها به امام حسین (علیه السلام) قیام می‌کنند و به امام زمان (علیه السلام)  آن را حفظ می‌کنند.
جیمز دار مستر می‏گوید: «قومی چنین را (که هر لحظه منتظر ظهور است و...) می‏توان کشتار کرد، امّا نمی‏توان مطیع ساخت»؛  لذا امروز غرب با پروژه مهدویت برخوردهای مختلفی دارد.
مقام معظم رهبری امام خامنه ای در این باره می گوید: «ایمان و اعتقاد به امام زمان (علیه السلام) مانع از تسلیم شدن است و ملّت‏های با ایمان که حضور قطب عالم امکان را در میان خود احساس می‏کنند، از حضور او، امید و نشاط می‏گیرند و برای مجد و عظمت اسلام، مبارزه و مجاهدت می‏کنند. با تکیه بر همین امید درخشان بود که ملّت بزرگ ایران، پرچم اسلام را به اهتزاز درآورد و افتخار طول تاریخ بشر و تاریخ اسلام شد».
متأسفانه درسال های اخیر وهابیت هم به شبهه افکنی در موضوع مهدویت پرداخت؛ تا جایی که اصل مهدویت را با متواتربودن روایات مورد هجمه قرار داد و منجی آخر الزمانی را فردی موهوم معرفی کرد، در حالی که اعتقاد به ظهور حضرت مهدی (علیه السلام) عقیده¬ای است که امید، نشاط و تلاش ایجاد می¬کند؛ سستی و ناامیدی و کسالت را از بین می¬برد.
حرکت های اصلاح گرانه و اسلام خواهانه را تشویق می کند و جان های شورنده بر استکبار و استضعاف را تقویت می نماید. امام مهدی (علیه السلام) آخرین مصلح اجتماعی است؛ از این رو باید دوران سیه روزی و بدبختی آدمی بگذرد تا مهدی، نقطه پایانی روزگار فاجعه و مصیبت باشد و پرتوهای نورانی به هر سو افکند؛ زمین را از عدل و داد پُر کند؛ اﻣﺎم ﻣﻨﺘﻈﺮ (علیه السلام )یگانه قهرمانی اﺳﺖ که روﻧﺪ ﺗﺎرﯾﺦ ﺣﯿﺎت اﻧﺴﺎن را ﺗﻐﯿﯿﺮ می دهد و آن را ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﻤﺪﻧﯽ ﺑﺰرگ و ﺑﺎﻟﻨﺪه ﺑﻨﯿﺎن ﻣﯽ نهد. اﯾﻦ ﺗﻤﺪن ﭘﺲ از همه تمدن هایی است  که در دنیا پدید می آیند و جز ظلم و تباهی نخواهند آفرید.
بنابراین همه کسانی که می‌خواهند وحدت اسلامی برقرار شود و پرچمدار اصلاحات در این موضوع اساسی باشند، باید عقیده به مهدی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند. «مهدی» لقب آن موعود آخر الزمان است که در احادیث اهل تسنن و شیعه به حسب و نسب وی - که از نسل پیامبر (صلی الله علیه وآله) و فاطمه (سلام الله علیها) و امام حسین (علیه السلام) است، به طور صریح اشاره شده است، این مسئله می¬تواند به عنوان یکی از مسائل مشترک و وحدت¬آفرین بین فریقین مطرح شود، تا امیدهای مردم جهان را درتاریکی¬ها و ظلمات جامعه امروزی زنده کند.
امام صادق (علیه السلام) می‌فرماید: «إِنَّ قائِمَنا إِذا قامَ مَدَّ اللهُ عَزَّ وَجَلَّ لِشِیعَتِنا فِی أَسْماعِهِمْ وَ وَ أَبْصارِهِمْ یُکلِّمَهُمْ فَیَسْمَعُونَ وَ یَنْظُرُونَ إِلَیْهِ وَهُوَ فِی مَکانِهِ؛ وقتی قائم ما قیام کند، خداوند به چشم و گوش شیعیان ما آن¬چنان نیرو می‌دهد که سخن قائم را می‌شنوند و شخص او را می‌بینند، در حالی که او در مکان خودش [که کنار کعبه است] قرار دارد».
«إِنَّ الْمُؤْمِنَ فِی زَمانِ الْقائِمِ وَ هوَ بِالْمَشْرِقِ لَیَری أَخاهُ الَّذی فِی المَغْرِب وَ کذا الَّذیِ فِی الْمَغْرِبِ یَری أَخاهُ الَّذیِ فِی الْمَشْرِقِ؛ همچنین شخصی که در مشرق است و دیگری که در مغرب است همدیگر را می‌بینند».
برای گذشتگان سخت بود که این روایات را بپذیرند که یکی در مشرق و دیگری در مغرب باشد و با هم سخن بگویند و یکدیگر را ببینند، در صورتی که امامان (علیهم اسلام) از چهارده قرن قبل خبر داده‌اند که در آینده چنین خواهد شد.
اینجانب طبق تجربه هایی که در سال های متمادی از رهگذر زندگی در میان اهل تسنن کسب کرده ام بر این عقیده ام که آنها هم باید امید به موعودباوری را بین جامعه اسلامی تقویت کنند. شاید علت پیدایش تفکر وهابیت وآل سعود و  داعش و... ناامیدی از آینده است که آنها را سرخور جامعه بار آورده است که دست به جنگ جهانی زده، میلیونها نفر را کشته یا آواره کرده اند، در پشت پرده جنایات آل سعود، اتاق فکرهای جریان باطل، آمریکا و انگلیس و اسرائیل (آل یهود) است و با مطالعه گسترده در ادبیات آخرالزمانی، تلاش کرده اند با ساختن داعش و جریانات تکفیری در ممالک اسلامی به خیال خام خود، مدیریت وقایع نزدیک به ظهور منجی آخرالزمان، را در دست بگیرند.
مفتیان وهابی هم که اسم خود را عالم مذهبی گذاشته‌اند، چرا  این جنایات عربستان را محکوم نمی‌کنند، آنها هم دستشان تا مرفق در خون انسانهای بی گناه خصوصا حاجیان منا  آغشته شده است.
آل سعود این شجره ملعونه خطرناک تر از لات و هبل در کعبه می باشدو منتظر انتقام سخت بسیجیان و سربازان امام خامنه ای باشد. امام خمینی (رحمۀ الله) در این باره می فرمایند: « انشاءالله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان، به مسجدالحرام وارد خواهیم شد».
ان شاءالله به زودی نابودی سقوط آل سعود وآل یهود را شاهد باشیم و برای ظهور امام مهدی (عج) و آزادی یمن و بحرین و سوریه وفلسطین دست به دعا برمی داریم.
و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه أنیب
 
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۴۹۹
مرجع : دلگان پرس


ارسال