پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
گزارشی از دردسرهای باران در کلانشهر جنوب شرق؛
وقتی رحمت الهی زحمت بندگان می شود/ قصه پر غصه آبگرفتگی معابر در زاهدان
 
هرگاه که آسمان آبی زاهدان ابری و پیش بینی های اداره هواشناسی نوید بارندگی را داد رحمت الهی باعث زحمت بندگان شد چرا که در پی غفلت مسئولین شهر مشکلات فراوانی نظیر آبگرفتکی معابر، ترافیک، پر شدن چاله چوله ها و بیرون زدن زباله‌ها از داخل کانال‌های آب و غیره سد راه شهروندان می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، فرقی ندارد زمستان باشد یا بهار و تابستان؛ مسئله این است که وقتی نزول رحمت الهی کمی بیش از انتظار باشد، به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم، این رحمت به زحمت برای مردم تبدیل می‌شود.
هر بار که بارش باران در کلانشهر سیستان وبلوچستان رخ می‌دهد شهروندان زاهدانی به جای خوشحالی و بهره‌مندی از زیبایی‌های این نعمت خدادادی، نگران آب‌گرفتگی معابر، ترافیک، پر شدن چاله چوله ها و بیرون زدن زباله‌ها از داخل کانال‌های آب و غیره هستند. مشکلی که هر دفعه با بارش باران رخ می‌دهد و هر بار هم مسئولان فراموش می‌کنند که چاره‌ای برای مواجهه با آن بیاندیشند.
 
 
 
علی ای حال هرگاه که آسمان آبی زاهدان ابری و پیش بینی های اداره هواشناسی نوید بارندگی را داد عده ای خوشحال شدند و بعضی از شهروندان نگران زیرا بارش باران، ایجاد ترافیک سنگین و آبگرفتگی معابر حکایت دیرینه در این شهر است که شهروندان با آن دست و پنجه نرم می کنند.بگونه ای که چاله‌ چوله های بی‌شمار و عمیق خیابان‌های شهر در هنگام آب‌گرفتگی پنهان شده و در کمین خودروهای عبوری می‌مانند تا خرابی جلوبندی را برای راننده‌ها به ارمغان آورند.
 
 
امید است که دیدن این تصاویر مسئولین امر را به فکر فرو برد تا اقدامی اساسی برای رفع این معضل شهری در کلان شهری چون زاهدان بیندیشند.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۲۶


ارسال