سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
عصرهامون گزارش می دهد؛
نفسِ سلامتی در سراوان بند آمد/ فوران فاضلاب خانگی و انباشت زباله در سطح شهر
 
عدم نظارت بر تخلیه فاضلاب خانگی در بخشی از خیابان های سراوان سبب شده تا بو و انباشت فاضلاب در این شهرستان همسایه دیوار به دیوار برخی شهروندان شده به طوری که نفس سلامتی در این محلات بند آمده است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و سلامت عصرهامون، شهرستان سراوان یکی از شهرهای مرزی استان سیستان و بلوچستان است که مرز مشترکی با کشور پاکستان دارد و این احتمال بروز بیماریهای وارداتی از این کشور مشکل دار را بیشتر می کند.
علی ای حال عدم نظارت ها نیز این روز ها مشکلات عدیده ای را برای برخی شهروندان این شهرستان ایجاد کرده است به طوری که عدم نظارت بر تخلیه فاضلاب خانگی برخی شهروندان سبب شده تا در برخی نقاط شهر شاهد چاله و چوله هایی باشیم که از فاضلاب انباشته شده و باعث تجمع حیوانات و حشرات موذی شده است.
در تماسی که روز گذشته یکی از شهروندان سراوان با پایگاه خبری عصرهامون داشت، وی ضمن گلایه از مسئولین گفت: در خیابان عدالت این شهرستان پر از چاله های فاضلاب است که علی رغم مراجعه به شبکه بهداشت و درمان اما تا کنون پاسخی دریافت نکرده ایم.
 
این شهروند ادامه داد: اگر این چاله های انباشته از فاضلاب خانگی در مقابل درب خانه مسئولان شهر می بود، آیا باز هم شاهد وجود آنها تاکنون می بودیم؟
وی افزود: اگر شهردار و اعضای شورای شهر در این شهر زندگی می کنند امکان ندارد که این مشکلات و معضلات شهری را ندیده باشند.
این شهروند در پایان خواستار رفع این مشکلات بهداشتی در شهر شد.
 
امروز اکیپی به محل مورد نظر اعزام شد
جهت پیگیری این موضوع در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با ایرج رستم زهی رئیس شورای شهر سراوان داشت، وی با بیان اینکه تا کنون گزارشی مبنی بر وجود این گونه چاله ها به ما نرسیده است تا برای رفع مشکل اقدام کنیم، افزود: امروز اکیپی برای بررسی موضوع به محل اعلام شده اعزام می شود تا پس از بررسی، نسبت به رفع معضل اقدام شود.
 
وی ادامه داد: شهردار جدیدی که از حدود یک ماه پیش بر سر کار آمده، به صورت فعال در حال تلاش برای رفع مشکلات شهری است.
رستم زهی در پایان گفت: درصورت وجود هر مشکل مردم شهرستان سراوان می توانند به شهرداری و یا شورای شهر مراجعه کنند.
تصاویر ارسالی توسط مخاطبان است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۳۸


ارسال