چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سفر انتخاباتی رییس جمهور به سیستان و بلوچستان در حالی صورت می گیرد که با گذشت 4 سال از سکانداری دولت تدبیر و امید، بسیاری از وعده های دولت در منطقه بر زمین مانده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛تکمیل جاده مرزی ریگ ملک، افتتاح بیمارستان و استقرار یک واحد دانشگاهی در میرجاوه از جمله وعده های تکراری مسئولین و خواسته به حق مردم میرجاوه است که هنوز محقق نشده است و مسئولین دولتی چندین سال است که با امروز و فردا کردن، سر مردم را گرم کرده و  کمبود اعتبار و مشکلات موجود را سد راه تحقق وعده ها می دانند وعده هایی که اگر برای مردم آب نداشت برای عده ای پست و مدیریت به همراه آورد.

مردم میرجاوه چندسالیست که منتظر افتتاح یک واحد دانشگاهی هستند تا جوانان پویا و مستعد این منطقه بتوانند فارغ از دغدغه های سفر به مرکز استان و تحمل هزینه های این سفر 75 کیلومتری به تحصیل علم در شهر و دیار خود بپردازند، چندی پیش مسئولین این شهرستان وعده افتتاح مرکزآموزش علمی کاربردی شهرداری میرجاوه را تا  بهمن ماه امسال دادند اما این بار نیز خبری از افتتاح دانشگاه نشد و قفل دانشگاه میرجاوه همچنان بسته باقی ماند.

شهرستان مرزی میرجاوه سهم بسزایی در مبادلات مرزی استان و کشور دارد چراکه با داشتن 220 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان و نیز فعال بودن بازارچه و گمرک مرزی، علاوه بر کشاورزی از لحاظ صادرات کالا از جایگاه ویژه‌ای در استان برخوردار است زندگی و معیشت مرزنشینان وابسته به فعالیت های اقتصادی از طریق مرز است اما یکی از مشکلات بزرگ مرزنشینان تردد مرزی است چرا که این جاده مسیر ارتباطی مرزنشینان و کشاورزان برای تردد است و تسریع در ساخت این جاده سبب می شود تا کشاورزان بتوانند محصول خود را به موقع به فروش برسانند.

یکی از اهالی ریگ ملک در این خصوص به خبرنگار ما گفت: چندین سال است که به بهانه کمبود اعتبار، تکمیل جاده مرزی ریگ ملک به تعویق افتاده است چندین بار قول افتتاح جاده مرزی ریگ ملک را داده اند همین امسال اعلام شد که فقط 5کیلومتر آماده بهره برداری می شود ولی از همان پنج کیلومتر نیز خبری نشد.

وی ادامه داد: محدودیت هایی برای تردد از جاده اصلی ریگ ملک به دلایل مرزی بودن از ساعات اولیه شب وجود دارد و اگر فردی بیمارباشد و یا خانم بارداری شب هنگام، نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد نمی تواند از این مسیر تردد کند و نیاز است تا هرچه زودتر جاده مرزی ریگ ملک راه اندازی شود.

 پیش از این مدیر کل اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به خبرنگار لادیز بیان داشت: روند احداث جاده مرزی ریگ ملک به میرجاوه از سال 84 آغاز  و در دو قطعه تعریف شده است، قطعه اول شامل 22کیلومتر راه می باشد که کار زیرسازی آن انجام شده و 7 کیلومتر آن آماده آسفالت است.

مسعود مالکی افزود: تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار صرف ساخت این قطعه شده است اما برای ادامه کار 3 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار نیازداریم که در صورت تامین اعتبار کار ساخت آن انجام می شود و ساخت قطعه دوم جاده نیز بستگی به میزان اعتباری دارد که در اختیار راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

مردم شهرستان میرجاوه همچنان چشم امید به تحقق وعده های مسئولین دارند شاید سفر انتخاباتی رییس جمهور اسباب خیر شده و اثرات تابش  آفتاب تابان برجام بر سر مردم مرزنشین و محروم این منطقه نیز نمایان شود.

انتهای پیام/4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۵۱


ارسال