شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
صبح امروز صورت گرفت؛
تجمع اعتراضی جمعی از بزرگان و ریش سفیدان در مقابل استانداری و فرمانداری
 
جمعی از بزرگان، ریش سفیدان، خانواده شهدا، و اقوام سرلشكر خلبان شهيد امير مرادقلي در مقابل استانداری و فرمانداری زاهدان به دلیل برداشته شدن تابلوی نام شهید از میدان منتسب به این شهید در زاهدان تجمع کردند.
به گزارش عصر هامون، در این تجمعی که در مقابل استانداری برگزار شد، افراد تجمع کننده خواستار برگرداندن تابلو و جابجایی لوکوموتیو نمادین قرارداده شده در میدان منتسب به شهید مرادقلی شدند اما بعد از قریب به یک ساعت با عدم پاسخگویی مسئولان استانداری به دلیل نبود استاندار و معاونین وی روبرو شدند.
تجمع کنندگان در ادامه اعتراض خود و با توجه به حضور حراست و نماینده نیروی انتظامی، محل را به سمت فرمانداری ترک کرده و در مقابل فرمانداری تجمع کردند.
پس از پیگیری انجام شده و برای پیگیری موضوع جلسه ای با حضور تجمع کنندگان و معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زاهدان برگزار شد.
یکی از تجمع کنندگان در این جلسه گفت: اعتراض ما به دلیل حذف شدن نام و تابلوی سرلشكر خلبان شهيد امير مرادقلي از میدان ورودی زیباشهر که منتسب به این نام بوده و در سال83به تصویب شورای اسلامی شهر زاهدان رسیده است.
کوچک زایی افزود: ما هرچه داریم از شهدا است و باید به آنها و خانواده های آنان احترام گذاشته و یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.
برادر شهید مرادقلی نیز در این جلسه گفت: این میدان سالهاست که به نام شهید مرادقلی نامگذاری شده بوده و تابلویی که در این میدان به نام شهید نصب بوده را بدون اینکه به کسی اطلاع بدهند و هماهنگی باشد بدون اینکه مصوبه جایی باشد عوض کردند
وی ادامه داد: شورای نامگذاری هم نمی تواند بدون دلیل عوض کند و بدون هیچ مرحله ای المان لوکوموتیو در محل نصب شده و عکس و تابلوی شهید را برداشتند.
 وی در ادامه خواستار برگرداندن نام شهید به این میدان شد.

اسم شهید از میدان برداشته نخواهد شد
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زاهدان گفت: اسم شهید به هیچ وجه از میدان برداشته نخواهد شد و بلکه براساس گفته مسئولان راه آهن براساس نظر خانواده شهید در این میدان تندیس و تابلوی این شهید قرار داده خواهد شد.
محمد گمرکی زاده افزود: ما هرچه عزت و افتخار منطقه و سطح بین الملل داریم و هرچه که پیشرفت کردیم از برکت خون شهداست و نمی شود که شهدا را فراموش و به آنها بی احترامی کرد.
وی ادامه داد: فرماندار زاهدان خود از خانواده شهداست و ارادت خاصی به این خانواده ها دارد و نمی توان گفت که قصد و عمدی از سوی فرمانداری برای این کار بوده است.
وی بیان کرد: پس از اطلاع از این موضوع با سرپرست راه آهن جنوب شرق صحبت کردم و مطمئن باشید که نام شهید از میدان حذف نخواهد شد و براساس گفته فرماندار با درنظر گرفتن نظر خانواده شهید اقدام به نصب تابلو و یا نتدیس شهید خواهیم کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۶۸۲


ارسال