چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
با آغاز تعطیلات سال نو بر میزان سفرهای نوروزی و تصادفات جاده‌ای افزوده شده است به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از 25 اسفند ماه تاکنون 14 نفر در جاده های سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده اند.
فریبرز راشدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با عصرهامون و با بیان اینکه  از 25 اسفند ماه تا کنون 47 حادثه در حوزه ماموریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رخ داده است اظهار کرد: در مدت  83 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند خوشبختانه در حوزه زاهدان فوتی نداشته ایم.
وی با بیان اینکه در این مدت 64 فقره حوادث جاده ای در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و 53 فقر در حوزه زابل، ادامه داد: متاسفانه در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر 13 نفر بر اثر این حوادث فوت کرده اند، البته در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز یک نفر جان خود را از دست داده است که در مجموع 14 نفر در حوادث جاده ای استان جان خود را از دست داده اند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: در این مدت 201 نفر هم مصدوم شده اند که به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شده اند.
راشد با بیان اینکه طرح نوروزی از 25 اسفند آغاز شده و تا 14 فروردین ادامه دارد گفت: با تمام توان و قوت هم به صورت زمینی و هم هوایی آماده ارائه خدمات به مردم هستیم.
وی ادامه داد: حدود 720 تکنسین فوریت های پزشکی در سطح استان مشغول ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند که در 120 پایگاه سلامت شهری و جاده ای و 30 ایستگاه سلامتی جاده ای فعالیت می کنند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد: دو آمبولانس هوایی در شهرهای زاهدان و چابهار نیز برای ارائه خدمات درمانی و انتقال مصدومان به مراکز درمانی در نظر گرفته شده است.
سرهنگ کشواد بهروزی فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان نیز در گفتگو با عصرهامون از کاهش تلفات جرحی و فوتی در شمال استان خبر داد و گفت: علی رغم افزایش 20 درصدی تردد خودروها شاهد کاهش 10 درصدی جرحی و 90 درصدی تصادفات فوتی هستیم.
سرهنگ ستوده فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: در بررسی تصادفات روزه تخطی از سرعت مجاز و مطمئنه، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو از مهمترین علل وقوع تصادفات بوده است.


انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۹۳۶


ارسال