پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد:
​افزایش ورودی گردشگران به سیستان و بلوچستان/ شهرسوخته و بندر چابهار در صدر جذب بیشترین گردشگر
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: ورودی گردشگران و مسافران نوروزی به استان نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش داشته است.
کامبیز مشتاق گوهری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون، با اشاره به رشد 10 درصدی ورودی گردشگران و مسافران نوروزی به استان اظهار داشت: این روند رشد ورودی مسافر تا نیمه دوم همچنان ادامه خواهد داشت و در نیمه دوم نیز با توجه به پایان تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران به استان، همچنان نرخ ورود گردشگر را نسبت به سال گذشته افزایش یافته پیش بینی می کنیم.

وی با بیان این که بیشترین مسافر ورودی در بندر چابهار است اظهار داشت: موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان و شهرسوخته بیشترین بازدیدکننده را در بین سایت های تاریخی استان داشته اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همچنین 3محور مواصلاتی پرتراکم و عمده ورودی گردشگر به سیستان و بلوچستان را محورهای نهبندان به زاهدان، زاهدان و جاسک به چابهار عنوان کرد.

شایان ذکر است بنا بر اعلام مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، آمار گردشگران ورودی به استان هنوز تفکیک نشده اما تا پایان 10روز اول نوروز اعلام خواهدشد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۹۷۰


ارسال