يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ,1 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان از افزایش گشت های ویژه و کشیک در روز طبیعت خبر دادو گفت: برای جلوگیری از هر گونه تخریب در روز طبیعت این نیروها گشت زنی و با متخلفان زیست محیطی برخورد می کنند.
نیره پوملایی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با تأکید بر رعایت حفظ و شئونات شهروندی در مقابل محیط زیست گفت: در روز سیزدهم فروردین گشت های محیط بان ما در سراسر استان، با حضور در طبیعت از تخریب محیط زیست جلوگیری می کنند.
 
وی از آموزش شهروندان سیستانی و بلوچستانی در قالب بسته های آموزشی حفاظت از محیط زیست خبرداد و افزود:این آموزش ها نقش بسزایی در انتقال فرهنگ حفاظت محیط زیست دارد.
 
مدیر کل محیط زیست استان در ادامه از شهروندان خواست: با توجه به طبیعت گردی در روز طبیعت شهروندان در حفظ محیط زیست کوشا باشند و خدمتگزاران را در حفاظت از طبیعت یاری کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به ماندگاری برخی زباله ها و تحت تاثیر قرار دادن شاخص های آب و خاک گفت:  شهروندان از ظروف یکبارمصرف استفاده نکنند و زباله های خود را در مکان هایی که به همین منظور در نظر گرفته شده دفع کنند.
 
پورملایی به مردم توصیه کرد: از ایجاد آتش درمناطق طبیعی خودداری کنند و تنها از قسمت هایی که برای این کار در نظر گرفته شده استفاده نمایند تا از بروز آتش سوزی خودداری کنند.
 
مدیرکل محیط زیست استان در پایان افزود: رفتار مهربانانه و لطیف با محیط زیست سبب ماندگاری آن برای نسل های آینده خواهد شد چرا که محیط زیست متعلق به همه مردم است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۹۹۹


ارسال