آب معدنی ۷ هزار ساله در دل غار لادیز

پایگاه خبری لادیز , 12 فروردين 1396 ساعت 23:48

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان میرجاوه مجموعه قلعه ، آبشار ، رودخانه و غار لادیز است که با دارا بودن آب زلال و معدنی بسیار گوارا همه ساله گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند .


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ احسان الله ریگی بخشدار بخش لادیز اظهار کرد : مجموعه رودخانه و غار لادیز از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان میرجاوه محسوب می شود،غار لادیز قدمتی بالغ بر 7 هزار سال دارد طول این غار بیش از 20 متر و ارتفاع آن  در دهانه غار 6 متر است  اما این ارتفاع در قسمت های مختلف غار متفاوت ودر برخی قسمت ها بیشتر و برخی نقاط کمتر از 4 متراست .

بخشدار لادیز عنوان کرد : غار لادیز به عنوان قنات باستانی شناسایی و معرفی شده است و این غار جزو قنوات منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به پیشینه نام منطقه لادیز اذعان کرد: نام قدیمی روستای لادیز در گذشته و دوران قبل ازاسلام به دلیل وجود قلعه و یا دژ لادیز با عنوان (لادژ) بوده که با ورود اعراب به منطقه به دلیل عدم وجود حرف (ژ) در زبان عربی به کلمه لادز تغییر شکل یافته و در حال حاضر باتغییر این اسم این منطقه با عنوان لادیز شناخته می شود .

ریگی با اشاره به شرایط اقلیمی و امتیازات غار لادیز تصریح کرد : آب رودخانه و غارلادیز به صورت دائمی در تمام فصول سال جاری است و از خواص آب این رودخانه قابل شرب و معدنی بودن آن است. دمای آب این رودخانه در تابستان خنک و در زمستان گرم است .   

این مقام مسئول ضمن دعوت همه هموطنان به منطقه لادیز گفت : منطقه گردشگری لادیز که شامل رودخانه ، آبشار، غارو قلعه لادیز که پذیرای همه مسافرین و هموطنان است .

وی افزود : استان سیستان و بلوچستان در سال جاری به عنوان استان هدف گردشگری اعلام شده و این بهانه خوبی جهت افزایش و جذب  امکانات گردشگری و ایجاد شرایط مطلوب تری برای مسافرین نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی در طول سال است .

انتهای پیام / 4941


کد مطلب: 93004

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/93004/آب-معدنی-۷-هزار-ساله-دل-غار-لادیز

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/