جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
رئیس اداره تبلیغات شهرستان نیمروز خبر داد:
ثبت نام اعتکاف از 17 فروردین در نیمروز آغاز می شود
 
رئیس اداره تبلیغات شهرستان نیمروز گفت: ثبت‌نام اعتکاف از روز 17 فروردین در شهرستان نیمروز آغاز و تا 22 فروردین‌ماه ادامه دارد.
به گزارش سرویس عصرهامون، حجت السلام والمسلمین محمد قاسمی در گفتگو با خبرنیمروز اظهار داشت: آیین معنوی اعتکاف در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه مصادف با سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب هم‌زمان با میلاد حضرت علی (ع) در مساجد شهرستان نیمروز برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام اعتکاف از روز 17 فروردین آغاز و تا 22 فروردین‌ماه ادامه دارد، افزود: مراسم اعتکاف یک مراسم معنوی و عبادی است و فرد به مدت سه روز از این مراسم فیض می‌برد.
رئیس اداره تبلیغات نیمروز در تشریح برنامه‌های اعتکاف امسال تصریح کرد: حلقه های معرفت، تصحیح قرائت نماز، روخوانی و جز خوانی قرآن کریم، پرسش و پاسخ در مورد عقاید، اعمال ام داوود، مراسم ولادت امام علی (ع) از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال به شمار می‌رود.
حجت السلام قاسمی خاطر نشان کرد: یکی از عبادتها و دعاهای معروف که در ماه رجب به انجام آن تأکید شده، اعمال ام‏ داوود است.
وی با بیان اینکه مراسم اعتکاف امسال در سه مسجد سیدالشهدا، مسجد امام رضا و مسجد امام موسی بن جعفر(ع) این شهرستان برگزار می شود، ابراز کرد: استقبال مردم از برنامه‌های معنوی و مذهبی نشانه اعتقادات پاک آن‌هاست.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۰۴۱


ارسال