چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,25 April 2018
1
Share/Save/Bookmark
۰
سلسه حملات اخیر استاندار سیستان و بلوچستان به منتقدان به روشنی نشان می دهد که سر دادن شعار آزادی بیان توسط دولت یازدهم تنها یک ابزار تبلیغاتی است.
به گزارش عصرهامون، در حالی دولت یازدهم بارها گفته است که از انتقاد ها استقبال می کند که استاندار سیستان و بلوچستان که گویا این روزها تاب و تحملش کم شده است در سلسله سخنرانی های نوروزی خود منتقدان را مورد تفقد قرار داده و به بهانه های مختلف به آنها حمله می کند.

سکاندار سیاسی سیستان و بلوچستان که همواره به خاطر رفتارهای سیاسی و وابستگی های حزبی مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته بود، در نخستین سخنرانی رسمی سال 96 خود علاوه بر رسانه ها، خواص استان را نیز به باد انتقاد قرار داده است.
 
 ​هاشمی حتی در بخشی از سخنان و البته به صورت پوشیده منتقدان را پست خطاب کرده است، این سخنان پیش از این در ادبیات سیاسی استاندار سیستان و بلوچستان کم تر به چشم می خورد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با انتقاد از قلم های مسموم و زهردار که با تیتر سازی منفی به دنبال تخریب و بازی با آبروی افراد هستند گفته که این افراد فقط وظیفه شان شب و روز این است تا تجسس کنند و ببیند می توانند با آبروی چه کسی بازی کنند و یا افرادی را از اوج به زیر بکشند و کارهای دولت را کوچک بشمارند.
 
مرد سیاسی استان که گویا از انتقادها به ستوه آمده در بخشی دیگر از سخنان خود می گوید: عده ای تلاش دارند که هرچه از عرش است به فرش بکشانند، بسیاری از کارشناسان نوع ادبیات هاشمی را ناشی از انتقادات منتقدان می دانند و بر این باور هستند که اوسط هاشمی نتوانسته کارنامه قابل دفاعی از خود در استان به جا بگذارد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان بعد از سکانداری در سیستان و بلوچستان هیچگاه نتوانست مشی اصلاح طلبی خود را در انتصاب ها و یا حتی خدمات اجتماعی پنهان کند موضوعی که انتقادات بسیاری از مردم و کارشناسان را در پی داشت.
 
رفتار استاندار تا جایی پیش رفت که حتی یکی از مراجع تقلید نیز انتقاداتی را نسبت به نوع رفتار هاشمی مطرح کرد، موضوعی که نمی توان آن را در سخنان چند روز اخیر استاندار سیتسان و بلوچستان بی تاثیر دانست.
 
البته نگرانی دیگر استانداری در حمله به منتقدان را باید در روشنگری های اقدامات بی ثمر دولت در استان دانست هاشمی که این روزها می داند دیگر از سبد رای پر روحانی در سال 92 در انتخابات پیش رو خبری نیست سعی دارد با ارعاب مانع فعالیت رسانه ای منتقدان شود.
 
استقبال کم فروغ مردم زاهدان علی رغم اطلاع رسانی گسترده در مراسم افتتاح خط لوله گاز زاهدان با حضور رئیس جمهور، نماینده دولت در استان را سخت برآشفته کرده و معادلات سیاسی دولتمردان را بر هم ریخته است.
 
مردم استان بر این باور که وعده های دولت تدبیر و امید که با کلید حل مشکلات پا به عرصه سیاسی گذاشت چندان ملموس نیست، همین امر نیز موجبات دستاورد تراشی برای کارنامه خالی دولت از سوی نمایندگان آنها در استان شده است.

علی ای حال به نظر می رسد علت ترس شدید دولت از انتقاد را میتوان نارضایتی مردم از «لیست بلند وعده های عمل نشده» و «معطل کردن همه امکانات کشور تا دوران پساتحریم» دانست.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۳۶۲


ارسال