چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,25 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
در ادامه بازار گرمی فروشگاه های اینترنتی؛
رشد قارچ گونه قرارهای طالع بینی در جنوب شرق/ فال پاسور و تاروت فقط 25 هزار تومان!+ عکس
 
در سایه عدم نظارت مسئولین بر شبکه های مجازی بازار فروشگاه های اینترنتی در جنوب شرق همچنان داغ است و اینبار پای طالع بینان نیز از این فروشگاه ها سردر آورد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، چندی پیش بود که بازارهای تلگرامی سبب قرارهای اینترنتی برای خالکوبی ، فروش اجناس قاچاق و حتی کرم های دست ساز شده بود که نه تنها نظارتی انجام نمی شد بلکه محل عرصه این محصولات نیز مشخص نبود.

علی ای حال عدم نظارت بر این کانال ها و گروه ها سبب شد تا دامنه فروش اجناس عجیب خود را گسترده کرده و این بار پای طالع بینان و رمالان نیز به این گروه های تلگرامی باز شود.
با وجود تمام خلاء ها، فضای مجازی محیطی جذاب را برای خریداران ایجاد کرده و هر روز بر تعداد کاربران صفحاتی که اقلام قاچاق عرضه می‌کنند، افزوده می‌شود که این موضوع سبب شده تا نه تنها پای بیشتر فروشندگان به این گروه ها و کانال ها باز شود بلکه طالع بینان هم آستین ها را بالا زده و به این گروه ها پیوسته اند تا با ارائه آینده خیالی ، مشتریان بیشتری را به دام بیندازند.
 
گروه" ابرگروه شیپور زاهدان" یکی ازفروشگاه های اینترنتی است که هر روزه تعداد زیادی از طالع بینان، دعانویسان و فالگیران در این گروه اقدام به تبلیغات برای ارائه خدمات آینده خیالی می کنند و نه تنها تا کنون نظارتی بر این کانال ها و گروه ها نشده است بلکه سبب شده تا هر روز بر تعداد این ها افزوده شود.
علی ای حال فال گیری نه تنها بدعت در دین است بلکه از لحاظ اجتماعی و اقتصادی معزل بزرگی برای خانواده های ایرانی محسوب می شود که همواره خانواده های بسیاری قربانی این بدعت می شوند.
 
با این حال قانون برای عاملان فالگیری و رمالی مجازات سنگینی تعیین کرده است به طوری که مطابق قانون مصوب سال 1324، هرگونه اقدام به رمالی، جن گیری و فالگیری جرم محسوب می شود و مطابق بند 18 ماده 3 آیین نامه همین قانون، فرد یا افرادی که از طریق رمالی و پیشگویی در منزل یا مغازه اقدام به فریب مردم کنند و این کار را به عنوان کسب و پیشه خود قراردهند مرتکب جرم شده و قانون برای این افراد مجازات یک تا 7 سال حبس و جزای نقدی را پیش‌بینی کرده است.
حال باید منتظر ورود و رسیدگی پلیس به این سایت ها، کانال ها و گروه های تلگرامی بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۳۸۵


ارسال