چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۰
برپایی اولین مرکز پیش‌دبستانی و اتحادیه موسسات قرآنی
 
مدیر موسسه قرآن و عترت فجرآفرین زاهدان از برگزاری اولین مرکز پیش‌دبستانی و اتحادیه موسسات قرآنی که اکنون فعالیت خود را با ۸۷ موسسه فعال ادامه می‌دهد خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،پورموسی، مدیر موسسه قرآن و عترت فجرآفرین زاهدان  با بیان اینکه این مرکز فعالیتش را از سال 86 آغاز کرده است، گفت: در این راستا راه‌اندازی اولین موسسه رسمی استان سیستان و بلوچستان و بعد از آن اولین مرکز پیش‌دبستانی و برگزاری دوره‌های تربیت پیش‌دبستان با حضور استادان محسنی و فاضلی و اساتید دیگر در حوزه نماز، امام‌شناسی، بازی‌های خلاق و روانشناسی را در برنامه داشته و داریم. 
 
وی از برگزاری این برنامه‌ها در سه بعد آموزش و برنامه‌های مذهبی و نشاط و شادی قرآن‌آموزان خبر داد و افزود: دوره‌های تربیت معلم قرآنی در سطوح روخوانی، روانخوانی، تجوید، مفاهیم و حفظ را برگزار کردیم و 25 هزار نفر در این موسسه آموزش دیدند که برخی نیز موفق به اخذ گواهی شدند. 
 
پورموسوی همچنین از برپایی اولین دوره‌های ویژه پیش‌دبستانی یاد کرد که طی برگزاری آن بالغ بر 350 نفر تربیت شدند. اولین اتحادیه موسسات استانی سیستان و بلوچستان نیز توسط این موسسه کلید زده شد که با 13 موسسه آغاز به کار کرد و اکنون این تعداد به 87 موسسه فعال رسیده است. 
 
وی از فعالیت 110 خانه قرآنی یاد کرد و ادامه داد: برای مراکز متعددی که نیازمند به نیروی قرآنی بودند، مربیانی را در رشته‌های مختلف برای موسسات در  اقصی نقاط شهرها تربیت کردیم. همچنین موفق به کسب رتبه برتر کشوری به عنوان اولین موسسه برتر موسسات قرآنی جنوب‌شرق کشور در سال 92 شدیم. 
 
پور موسوی از کسب رتبه برتر استانی برای دو مرتبه توسط این موسسه خبر داد و گفت: اکنون با 1300 متر فضا، 8 کلاس متفاوت را برای کودکان و بزرگسالان برگزار می‌کنیم. برنامه‌هایی در سطوح مختلف برای اقشار متفاوت داریم. در حوزه روخوانی، روانخوانی، تجوید، تدبر و ... دوره‌های حفظ قرآن را نیز برگزار می‌کنیم. 
 
وی همچنین به برگزاری جشنواره‌های مختلف توسط این موسسه اشاره و عنوان کرد: جشنواره‌هایی برای خانواده، کودک و نوجوان و محافل انس با قرآن را داشتیم. همچنین برنامه‌های رمضان، عزاداری محرم و اعزام کاروان برای اربعین طی سه سال متوالی با 40 نفر از اعضا از دیگر برنامه‌های این موسسه بوده است. 
 
پورموسوی اظهار کرد: همچنین همکاری با موسسات در اقصی نقاط کشور و شهرستان‌های دیگر را در برنامه خود داریم و از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران و قم بازدید داشته‌ایم و تعامل خوبی با موسسات قرآنی داشته‌ایم. 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۰۶


ارسال