جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
تهدید سلامت شهروندان با داروهای پاکستانی/
از توزیع داروهای غیرمجاز توسط دلالان تا کشف 183 هزار قرص غیر مجاز در زاهدان
 
در پس غفلت برخی مسئولان همه چیز دست به دست هم داده تا سلامت شهروندان در معرض تهدید قرار گیرد چرا که فروش داروهای پاکستانی در عطاری ها و برخی مغازه های سطح شهر زاهدان موضوعی است که بدون هیچ گونه پروانه بهداشتی رشد فزاینده ای به خود گرفته و مردم نیز از آن استقبال می کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، توزیع داروهای غیرمجاز در برخی خیابان های شهر زاهدان به ویژه پیاده رو بازارها و انتهای خیابان امیرالمومنین باعث تهدید سلامت شهروندان توسط عده ای از دلالان شده بگونه ای که برخی مردم به ویژه بیماران خاص با دغدغه بیماری خود مواجه بوده و دوست دارند که زودتر با استفاده از داروهای به اصطلاح خارجی بهبود یابند. به همین دلیل به خرید داروهای قاچاق و غیرمجاز که اغلب تاریخ مصرف گذشته هستند، تمایل پیدا کرده که بدین واسطه علاوه بر تاخیر دوره درمانی، دردی بر دردهای خود نیز اضافه می کنند.
علی ای حال توزیع قرص های غیرمجاز و قاچاق مختص پیاده رو برخی خیابان ها نیست و گاها شاهد آن هستیم که این مهم به برخی از عطاری ها نیز سرایت کرده به طوری که عطارباش های سطح شهر نیز در قالب فروش اقلام طبی سنتی اقدام به تبلیغ و فروش برخی قرص های لاغری، چاقی، افزایش دور بازو، قدرت توان جنسی، دیابت، ناراحتی های قلبی و غیره کرده و در این بین دانسته یا ندانسته در کنار به دست آوردن سودهای گزاف برای خود و کسب و کارشان اقدام به تجارت مرگ عده ای از شهروندان نیز می کنند.
 

گویا در پس غفلت برخی مسئولان همه چیز دست به دست هم داده تا سلامت شهروندان در معرض تهدید قرار گیرد چرا که فروش داروهای پاکستانی در عطاری ها و برخی مغازه های سطح شهر زاهدان موضوع دیگری است که بدون هیچ گونه پروانه بهداشتی رشد فزاینده ای به خود گرفته و مردم نیز از آن استقبال می کنند.
استقبال مردم و عدم آگاهی آنان از برخی داروهای غیرمجاز یا تقلبی زخمی بر جان بیماران بر جای می گذارد که تاوان سختی در پی دارد.

کشف 183 هزار قرص غیر مجاز در"زاهدان"
 
فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان با اشاره به کشف مقادیری قرص غیرمجاز در این شهرستان اظهار داشت: در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر، در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افراد سودجو از طریق یک دستگاه خودروی 405 اقدام به توزیع و فروش قرص های غیر مجاز در سطح شهرستان می کند بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
سرهنگ علی عارف نژاد ادامه داد: ماموران پس از انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی خودرو دریکی از خیابان های سطح شهر شدند و پس از هماهنگی با مقام قضایی خودرو توقیف و جهت بررسی بیشتر به یگان انتظامی ارجاع شد.
وی با اشاره به کشف183 هزارقرص غیر مجاز در بازرسی از خودرو بیان داشت: در این رابطه دو نفر متهم دستگیر که پس ازتشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۱۱


ارسال