يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ,1 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
در دانشگاه صنعتی شریف؛
نمایشگاه «هواپیماهای بدون سرنشین» افتتاح شد
 
چهارمین نمایشگاه دستاوردهای مسابقات هواپیمای بدون‌سرنشین غیرنظامی دانشجویی کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف گشایش یافت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرگزاری پویا، چهارمین نمایشگاه دستاوردهای مسابقات هواپیمای بدون‌سرنشین غیرنظامی دانشجویی کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف گشایش یافت.
فرآیند ارزیابی مرحله ساخت و نمود فیزیکی چهارمین مسابقات هواپیمای بدون سرنشین توسط هیئت داوران صنعتی و دانشگاهی انجام گرفت و نمایشگاهی از دستاوردهای تیمهای شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در دانشگاه صنعتی شریف برپا شد.
کیوان انتظاری؛ دبیر اجرایی چهارمین مسابقات هواپیمای بدون سرنشین درباره روند اجرای این رقابتها که هر دو سال یک بار به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مسابقات سه فاز دارد که مرحله اول شامل ارائه پروپوزال، مرحله دوم شامل ارائه طرح به شکل فیزیکی (مرحله ساخت) و فاز سوم هم پرواز نهایی پرنده‌هاست.
وی افزود: تمام پرنده‌های حاضر در این مسابقات، غیرنظامی هستند و مأموریت شناسایی و امداد و نجات را برعهده دارند.
به گفته انتظاری تیمهایی که در مرحله ساخت، حدنصاب امتیازات هیئت داوران را به دست آورند برای مرحله بعدی، مجوز پرواز دریافت خواهند کرد.
دبیر اجرایی چهارمین مسابقات هواپیمای بدون سرنشین افزود: مرحله نهایی این دوره از مسابقات در نیمه اول تیرماه و در فرودگاه کلاله استان گلستان با حضور تیمهای برتر برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در مرحله پایانی، پرنده‌های بدون سرنشین از یک باند پروازی اوج می‌گیرند و بعد از طی مسافت 10 کیلومتر، وارد منطقه جنگلی می‌شوند، گفت: در این مرحله یک محیط سه در سه کیلومتری را بر فراز جنگل، جستجو می‌کنند تا دو دستگاه خودرو که از قبل علامتگذاری و پنهان شده‌اند را پیدا کرده و بسته‌های امدادی خود را به یکی از این خودروها برسانند.
انتظاری تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، ایجاد فضای حل مسئله و چالشهای فنی در قالب فعالیتهای تیمی بین دانشکده‌های فنی سراسر کشور و ایجاد ارتباط میان رشته‌های مختلف مهندسی در کنار یکدیگر برای حل یک چالش مشخص را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رقابتها برشمرد.
به گزارش تسنیم، سه کارگاه آموزشی با موضوع عملیات پروازی هواپیماهای بدون سرنشین در حاشیه این مسابقات در حال برگزاری است و نمایشگاه دستاوردهای تیمهای حاضر در این مسابقات نیز تا فردا (27 فروردین ماه) در محوطه مقابل دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف برپاست.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۱۲


ارسال