يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی سپاه انجام شد؛
ساخت خانه محروم در ۵۴ روز/ تاکنون ۴۱۵ نیازمند استان صاحب خانه شدند
 
به همت و توان قرارگاه قدس و سپاه سلمان و روحیه انقلابی و مدیریت جهادی قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیستان خانه محروم به متراژ 155متر عرض ۵۴ روز ساخته و تحویل شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، ۲۲ بهمن ماه ۹۵  بود که سبز پوشان سپاه برای رفع محرومیت برای ساخت خانه محروم دست بکار شدند  و توانستند در رکوردی جدید زمینی به مساحت ۱۵۵ متر را در  عرض ۵۴ روز  ساخته و تحویل دهند، خدمتی که تنها با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی محقق میشود. 
 
سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در حاشیه مراسم افتتاح این خانه محروم در شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا با بیان اینکه با نهادینه کردن خدمت به محرومین و نیازمندان جامعه با روحیه ایثارگری می توان گام های ارزنده ای در جامعه برداشت، اظهار داشت: این خانه متعلق به خانواده ایثارگر و جهادگری است که پدر این خانواده در دهه 70 در یک ماموریت به رحمت ایزدی پیوسته و سه تن از فرزندان خانواده دچار بیماری هایی از قبیل فلج و مشکل ذهنی شده اند که در این راستا پس از اطلاع از وضعیت آنان از نزدیک سرکشی کردیم.
وی ادامه داد: این منزل در زمان کوتاهی با اعتباری  معادل 472 میلیون و 500 هزار ریال و تایید و نظارت کارشناسان و زیرنظر نظام مهندسی شهرستان زابل با استحکام و زیبایی ساخته شد است  که امروز تحویل این خانواده قرار گرفت.
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در ادامه روحیه انقلابی و مدیریت جهادی را دو عامل کاهش هزینه ها عنوان کرد و افزود: باید خدمت به محرومین و نیازمندان جامعه را با روحیه ایثارگری در خود نهادینه کنیم.
 
سردار معروفی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمام کشور به ویژه در مناطق مرزی و مناطق محروم نه به عنوان وظیفه بلکه به عنوان رسالت پاسداری تمام توان خویش را برای محرومیت زدایی، کمک به نظام سلامت، اقتصادمقاومتی، مباحث اصلی تربیتی و فرهنگی حوزه هم افزایی در جامعه به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن در مسائل قومیت، محرومیت ومذهب دنبال می کند. 
 
وی اضافه کرد: در سیستان و بلوچستان نیز قرارگاه قدس، نیروی زمینی سپاه و سپاه سلمان تحت عنوان قرارگاه محرومیت زدایی تمامی توان خود را برای اقدامات عملی که دستور، توصیه و نظر رهبرمعظم انقلاب است قرار داده است.
 
سردار معروفی بیان داشت: در سال گذشته، کارهای ارزشمندی در حوزه مسکن محرومین، محرومیت زدایی و عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی و در عرصه سلامت انجام شد که در یک مرحله  از آن  415 خانه محروم تقدیم مردم شد و مابقی آن نیز در سال جاری به مردم واگذار خواهد شد. 
وی ابراز داشت: در سال جاری با نگاه بسیار ویژه فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی زمینی سپاه و ریاست سازمان بسیج  نسبت به استان و فرمان مقام معظم رهبری در این منطقه برای مردمی که ایمان به نظام جمهوری اسلامی دارند عمل خواهد شد.
فرمانده سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روحیه فولادین استکبار ستیزی در وجود مردم نهادینه شده است، تاکید کرد: برنامه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال جاری به مراتب گسترده تر از قبل است به طوری که همه برنامه ها در کمیسیون ها بسته شده و از اواسط اردیبهشت در حوزه های ساخت مسکن محرومین، ساخت خانه های عالم و در حوزه های دیگر محرومیت زدایی، نظام سلامت و اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال به طور ویژه با روحیه جهادی آغاز به کار خواهیم کرد.
 
سردار معروفی خاطرنشان کرد: طبق اعتقادات ما، پول به تنهایی نمی تواند بستر ساز رفع مشکلات محرومین باشد بلکه باید روحیه انقلابی و مدیریت جهادی زاییده دوران دفاع مقدس چاشنی کار باشد.
 
وی ابراز داشت: با اینکه در دوران دفاع مقدس چیزی نداشتیم اما در مقابل استکبار ایستادیم چرا که ایمان، همت انقلابی و مدیریت جهادی داشتیم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: امروز به فضل الهی در حکومت الهی به رهبری مقام معظم رهبری و همت بلند پاسداران، بسیجیان و مردم اقدامات موثری انجام می دهیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۱۷


ارسال