پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد
آماده باش کامل مسؤولان برای مقابله با هجوم ملخ‌‌های آسیایی
 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از آماده‌باش کامل مسؤولان برای مقابله با هجوم ملخ‌ آسیایی به مراتع شهرستان هیرمند خبر داد و گفت: در همین راستا امروز رزمایش پدافند مقابله با ملخ آسیایی در زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش عصرهامون ،غلامحسین تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: رزمایش پدافند فیزیکی مقابله با ملخ آسیایی با همکاری ستاد بحران استانداری و حفظ سازمان نباتات وزارت جهاد کشاورزی امروز برگزار خواهد شد.
مدیر حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: این رزمایش با هدف آمادگی ستاد بحران و سازمان جهاد کشاورزی برای مقابله با هجوم ملخ‌های آسیایی اجرایی می‌شود.
این مسؤول ادامه داد: شرایط مناسب محیطی برای ورود ملخ‌های آسیایی از منطقه قورفوری شهرستان هیرمند است و همکاران ما در منطقه هیرمند آفت را رصد می‌کنند، محل زندگی ملخ آسیایی در هیرمند را بررسی می‌کنند تا اگر سال قبل برخی از ملخ‌ها تخم‌ریزی کرده باشند، در مراحل اولیه اقدام به مقابله کرده و نگذاریم به مزارع و مراتع آسیب وارد شود.
به گزارش فارس، آبان‌ماه سال گذشته دسته‌هایی از ملخ آسیایی در اراضی جنگلی و مرتعی تالاب هامون در حاشیه مرز مشاهده شد که تا آن زمان هیچ‌گونه سابقه‌ای برای هجوم این نوع ملخ‌ آن هم به صورت دسته‌جمعی در منطقه سیستان وجود نداشته است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۳۲


ارسال