جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ,25 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶
مدیر جهاد کشاورزی خاش خبر داد
صادرات خرمای خاش به اروپا
 
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: برای نخستین بار در استان گواهی ارگانیک محصول خرما در این شهرستان صادر و حدود 600 تن از این محصول به کشور تاجیکستان و اروپا از طریق بندر عباس و تبریز صادر شده است.
به گزارش عصرهامون،حمید طوقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان، اظهار کرد: در شهرستان خاش سه هزار خرمای دیم کشت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش افزود: کشت خرما در منطقه کارواندر و کل منطقه ایرندگان  انجام می‌شود، بیشترین سطح زیرکشت خرما مربوط به بخش مرکزی، پشتکوه است.
این مسؤول ادامه داد: برای نخستین بار در استان گواهی ارگانیک محصول خرما در این شهرستان صادر و حدود 600 تن از این محصول به کشور تاجیکستان و اروپا از طریق بندر عباس و تبریز صادر شده است.
وی گفت: در سال زراعی گذشته حدود 300 هکتار به سطح زیر کشت نخلیلات شهرستان با کشت 45 هزار اصله پاجوش اضافه شده است.
طوقی با بیان اینکه کار گرده افشانی نخلیات از نیمه دوم اسفند ماه آغاز و تا پایان فروردین ماه جاری ادامه دارد، افزود: برداشت محصول از اواخر تیرماه امسال در خاش آغاز و پیش‌بینی می‌شود حدود 10 هزار تن محصول برداشت شود.
وی با اشاره به اینکه 95 درصد کشت محصول خرما مربوط به رقم ربی و مابقی مربوط به خرمای مضافتی و سایر ارقام است، گفت: بیش از هزار نفر به صورت مستقیم در کار کاشت، داشت و برداشت نخلیات دخیل هستند.
مدیر جهاد کشاورزی خاش بیان کرد: خرمای ربی از منطقه روتک به دلیل خشک بودن از خاصیت انباری بسیار خوبی برخوردار است و بازار پسندی بهتری برخوردار است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۳۳


ارسال