چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۰
آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون
 
بوک مارک ها راه آسان و سریع رسیدن به سایت های پر بازدید هستند، شما می توانید با تبدیل کردن آنها به آیکون تعداد بیشتری بوک مارک در نوار ابزار داشته باشید.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایجاد بوک مارک ها در نوار ابزار به دسترسی آسان سایت های پربازدید و روزانه به کاربران سیستم های رایانه های و وب گردها کمک میکند، اما با توجه به فضای محدود نوار ابزار شما تنها به تعداد اندکی سایت دسترسی خواهید داشت، اما با تبدیل بوک مارک ها به آیکون می توانید این محدودیت را رفع کرده و سایت های بیشتری را جزو پربازدیدهای روزانه تا قرار دهید.
در ادامه به صورت تصویری تبدیل بوک مارک به آیکون را در سه مرورگر اینترنت اکسپلورر، کروم و فایرفاکس به شما نمایش خواهیم داد.
ابتدا به سراغ یکی از قدیمی ترین مرورگرها می رویم، اینترنت اکسپلورر،ابتدا با کلیک راست بر روی ستاره سمت راست در بالای صفحه favorites bar را ایجاد کنید، سپس با کلیک راست بر روی بوک مارک سایت های موره علاقه تان گزینه Customize Tile Width را انتخاب کنید، از میان سه گزینه نمایش داده شده برای اینکه تنها لوگوی سایت مورد نظر نمایش داده شود و شما بتوانید بوک مارک های بیشتر را ذخیره کنید گزینه Icon only را انتخاب کنید.
آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون  آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون
 
برای مرورگر فایرفاکس یا همان موزیلا نیز راهکاری ساده وجود دارد، ابتدا باید فشردن همزمان دو کلیک Ctrl+D منوی بوک مارک را ایجاد کنید سپس می توانید سایت های مورد علاقه تان را در دسترس قرار دهید، سپس برای اینکه بتوانید به تعداد بیشتر سایت دسترسی آسان داشته باشید بر روی بوک مارک مورد نظر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید، در پنجره نمایش داده شده نام سایت را حذف کرده و سپس آنرا ذخیره کنید.
 آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون 
 
در مرورگر کروم هم پس از ایجاد بوک مارک مورد نظرتان تنها با کلیک راست و انتخاب گزینه Edit، نام بوک مارک را حذف کرده و سپس آنرا ذخیره کنید تا فقط آیکونی از بوک مارک مورد نظرتان نمایش داده شود.
فضای موجود در نوار بوکمارک مرورگرها، بسیار محدود است و از همین رو استفاده از راهکارهای اینچنینی برای نمایش آیکونی بوکمارک‌ها می‌تواند به استفاده بهینه از این فضا کمک کند. با وجود این، در صورتی که شما مشکل بینایی دارید، استفاده از این راهکار چندان کاربردی نخواهد بود. علاوه بر این، در صورتی که شما چندین صفحه متفاوت از یک وب‌سایت واحد را به لیست بوکمارک‌ها اضافه کنید، استفاده از این راهکار می‌تواند به ایجاد آیکون‌های مشابهی بینجامد که شما را در تشخیص صفحه دلخواه، دچار مشکل خواهد کرد.
آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون  آموزش تصویری تبدیل بوک‌ مارک‌ها به آیکون
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۷۰


ارسال