يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
در آستانه سفر رئیس جمهور به شهرستان زابل؛
حقوق معوقه کارگران اتوبوسرانی زابل به 6 ماه رسید/ انتظار 70 خانواده برای دریافت حقوق
 
کارگران اتوبوسرانی شهرداری زابل نزدیک به 6 ماه است که حقوق معوقه و عیدی خود را دریافت نکرده اند و اکنون زندگیشان با مشقت و سختی می گذرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، نوشتن از مشکلات کارگران و عدم دریافت حقوق آن ها این روز ها به سوژه ای تکراری تبدیل شده است که هر از چندگاهی فصلی از آن را برای مسئولان استان بازگو می کنیم تا شاید یادشان بیایید که کاگرانی هستند که برای گذران زندگی نیاز به پول دارند.
 
چند سالی می شود که بهانه کمبود منابع مالی در شهرداری زابل سبب شده تا حقوق کارگران این اداره هر چند ماه یک بار به تعویق بیفتد؛ هر چند قصه معوقه حقوق کارگران تنها مختص به شهرستان زابل نیست بلکه در بسیاری از شهرهای استان و کشور این مورد بارها اتفاق افتاده است و هر بار کارگرانی ماه ها چشم انتظار حقوقی بودند که هیچ زمانی برای پرداخت آن مشخص نشده بود.

6 ماه حقوق دریافت نکرده ایم
در روز های اخیر در تماس های متعددی که برخی کارگران این اداره با پایگاه خبری عصرهامون داشتند، عنوان کردند که حدود 4 ماه است که نه تنها حقوق آنان پرداخت نشده است بلکه عیدی و پاداش نیز دریافت نکرده اند.
 
یکی از کارگران گفته بود که عید نوروز هیچ پولی برای خرید عیدی فرزندان و همسرم نداشتم و شرمنده شان شدم.
کارگر دیگری با بیان اینکه کسی دیگر به ما قرض نمی دهد، افزود: اگر بودجه نیست پس مسئولین شهرداری چگونه هر ماه حقوق دریافت می کنند. 
وی با بیان اینکه دیگر روی رفتن به خانه ندارم چون فرزندانم نه لباسی دارند نه غذایی ، افزود: با مسئولین صحبت کنید تا حقوق ما را بدهند تا بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم.

مشکلات مالی عامل تاخیر در پرداخت حقوق معوقه است
تماس های مکرر و شنیدن مشکلات کارگران سبب شد تا جهت پیگیری این مشکل با مسئولین زابل تماس بگیریم تا شاید باری از مشکلات آنان رفع شود.
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با هوشنگ ناظری فرماندار زابل داشت، وی با بیان اینکه حقوق های شهرداری یکی از مشکلاتی است که مدت زیادی با آن روبرو هستیم، گفت: مشکلات مالی شهرداری سبب تاخیر در پرداخت حقوق ها شده است.
 
وی ادامه داد: مدیر اتوبوسرانی زابل تودیع شده که امیدواریم مدیر جدید بتواند مشکلات بیمه ای و حقوق پرسنل این سازمان را حل نماید.
 
فرمانداز زابل با بیان اینکه امیدواریم به زودی حقوق پرسنل این سازمان پرداخت شود، افزود: در حال حاضر در همایش فرمانداران هستم لذا جهت نتیجه پیگیری شب با بنده تماس بگیرید.

در حالی شنیده می شود روحانی رئیس دولت یازدهم در روز های آینده به این شهرستان سفر می کند که بسیاری از این کارگران منتظر هستند که با سفر وی مشکلاتشان حل شود.
انتهای پیام/ 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۷۷


ارسال