چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
درس خواندن با طعم ترس و دلهره؛
تهدید جان دانش آموان سربازی در سایه نبود پل عابر پیاده/ کانال های فاضلاب، زیرگذری برای نجات جان شهروندان
 
نبود پل رو گذر و خط کشی های عابر پیاده در شهرستان سرباز، روزانه جان بسیاری از شهروندان را تهدید می کند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پاپایا، امروزه در بسیاری از نقاط جهان پلهای عابر پیاده به یکی از منظره های خاص شهری تبدیل شده به گونه ای که  در بسیاری از شهرها و روستای کشور از این پل ها برای عبور آسان عابران از عرض خیابان های شلوغ و بزرگراه ها استفاده شده است.
اما در این میان شهرستان سرباز با وجود قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی ایرانشهر به چابهار و جمعیت 200هزار نفری، یکی از مناطق خاص کشور است که نه تنها مسئولین هنوز به فکر ساخت پل های عابر پیاده در آن نیفتاده بلکه در بسیاری از مناطق شهری و روستایی این شهرستان هیچ خط کشی عابر پیاده ای نیز مشاهده نمی شود.
 

 
دوراهی تصادف یا گذر از فاضلاب
حنا دهقانی یکی از صدها شهروندی است که هر روز گذر از کانال فاضلاب را به عبور پرخطر از راه ترانزیتی ایرانشهر- چابهار ترجیح داده و به همراه سه فرزند کوچک برای عبور کم خطر از عرض خیابان از پل فاضلاب خیابان مکران استفاده می کند.
این شهروند راسکی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با گلایه از نبود پل عابر پیاده در راسک، اظهار داشت: همه روزه جمع زیادی از دانش آموزان و زنان شهر راسک برای عبور از خیابانهای شهر راسک مجبور هستند تا از کانالهای پر از فاضلاب استفاده کنند.
وی افزود: اگر مسئولین یک بار در ساعاتی که دانش آموزان به مدرسه رفته و یا از کلاس های درس به خانه باز میگردند به این پل سری بزنند خواهند فهمید که این مردم با چه مشکلاتی و از چه راهی عبور می کنند.
دهقانی با اشاره به نبود خط کشی های عابر پیاده در مقابل مدارس و خیابانهای شهر راسک، بیان کرد: یکی از چیزهایی که به دانش آموزان آموزش داده می شود عبور ایمن از خط کشی عابر پیاده است اما فرزندان ما نه تنها از داشتن پلهای عابر پیاده محروم هستند بلکه تاکنون چشمشان به خط های عابر پیاده نیز نیفتاده است.
 

 
کانال های فاضلاب، اتوبان های برای موتورسواران
یکی دیگر از شهروندان راسک در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به اینکه کانالهای فاضلاب شهر راسک تبدیل به اتوبانهایی برای موتور سواران شده است. بیان کرد: بسیاری از مردم با وجود تمامی کثیفی ها و مشکلات بهداشتی این کانالها، از آنها برای عبور بی خطر از عرض خیابان ها استفاده میکنند اما متاسفانه موتور سواران این نقاط آلوده را نیز اشغال کرده اند.
وی افزود: عبور موتور سیکل ها از کانال فاضلاب خیابان مکران باعث شده است تا خانواده ها علاوه بر نگرانی برای بیماری فرزندانشان در این انبوه فاضلاب و فضولات انسانی، نگران تصادف دانش آموزان با موتور سواران نیز باشند.
سعید بلوچ زهی با گلایه از مسئولین شهرستان سرباز، گفت: نمی دانم که اگر خانواده ها و فرزندان مسئولین از این کانال ها برای عبور و مرور روزانه استفاده می کردند بازهم آرامش داشتند و کاری برای حل این مشکل انجام نمی دادند.
وی در پایان تصریح کرد: امیدوارم مسئولین شهرستان سرباز برای حل این مشکل و مشکلات دیگری که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است چاره اندیشی کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۸۱


ارسال