پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۲
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان مطرح کرد
سیستان و بلوچستان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد/ یک سوم کشفیات مواد مخدر در سال۹۵ مربوط به سیستان و بلوچستان است
 
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت:استان سیستان و بلوچستان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است در سال 95 حدود یک سوم کشفیات مواد مخدر کشور دراین استان انجام شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ همایش پیشگیری از اعتیاد به همت سپاه شهرستان میرجاوه در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزارشد.
جانشین سپاه شهرستان میرجاوه در این همایش اظهار کرد: امروزه سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد در اغلب کشورها، آسیبی اجتماعی، بهداشتی، اقتصادی و فرهنگی تلقی شده و به عنوان یک پدیده ویرانگر که سرمایه های انسانی را به نابودی می کشاند، موجب نگرانی های جدی مسوولان شده است.
 سرهنگ پاسدار حسین قمبری افزود:برنامه پیشگیری از اعتیاد و اصلاح مناطق آلوده در دستور کار ویژه سپاه شهرستان میرجاوه قرار دارد و اقداماتی نیز در این زمینه انجام گرفته است که شناسایی مناطق آلوده در شهرستان با همکاری ادارات و مسئولین شهرستان ، برگزاری برنامه های فرهنگی ، ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق آلوده ، شناسایی خرده فروشان و کمک به رهایی جوانان از دام اعتیاد با همکاری مرکز بهداشت  و سایر ادارت از جمله اقدامات سپاه شهرستان میرجاوه در این راستا است.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: بیش از 3هزار و 700 شهید و 12 هزار جانباز مبارزه با مواد مخدر در کشور داریم و جمهوری اسلامی قدم های بزرگی برای مبارزه با این بلای خانمان سوز برداشته است ، آموزه های دینی ما اجازه نمی دهد تا به راحتی به سوداگران مرگ اجازه قاچاق مواد مخدر را به  کشور و حتی سایر نقاط جهان بدهیم چراکه نگاه اسلام نگاه انسانیست و آموزه های دینی به ما می آموزد که با این منکر بزرگ مبارزه کنیم.
 

 
محمد هادی مرعشی افزود: بیش از 4 سال است که مبارزه با مواد مخدر ، شکل مردمی به خود گرفته و مردم در مبارزه با این پدیده شوم به مشارکت گرفته می شوند تا در کنار نیروهای نظامی و انتظامی در مبارزه با مواد مخدر سهیم باشند، همسایگی ما با کشورهای پاکستان و افغانستان مشکلات زیادی را در زمینه قاچاق مواد مخدر از این کشورها به وجود آورده است. افغانستان از این طریق 411 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است و با وجود مذاکرات فراوان در این زمینه، افغانستان حاضر نشد از سود بالای کشت مواد مخدر گذشته و کشت موادر در کشورش را متوقف کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز مواد مخدر صنعتی معضل جدیدی است که جامعه جهانی با ان روبرو است و 5 تا 6 هزار میلیارد دلار گردش مالی مواد مخدر در جهان است بنابراین وظیفه سنگینی بردوش داریم، اقدامات خوبی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است و این استان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است، در سال 95 حدود یک سوم کشفیات مواد مخدر کشور در این استان انجام شده است و نیروهای نظامی و انتظامی در این استان از تلاش زیادی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان انجام می دهند.
 

 
"شیرازی " عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه این همایش، اظهار کرد: همه ما مسلمین نسبت به یکدیگر وظایفی داریم و باید نسبت به آینده و زندگی یکدیگر احساس تکلیف کنیم و مانع از گرایش  افراد به سوی استفاده از مواد مخدر شده و آنها را نسبت به عواقب و آسیب های استعمال مواد مخدر آگاه کنیم.
وی اذعان کرد: مسئولین، بزرگان و ریش سفیدان نقش بسزایی در فرهنگ سازی و مبارزه با مواد مخدر دارند،  استفاده از قلیان تبدیل به یک معضل اجتماعی در جامعه امروز ما شده است و حتی بانوان به راحتی از قلیان استفاده می کنند در حالی که استفاده از قلیان زمینه ساز گرایش به سایر مواد مخدر سنتی و صنعتی است.
 

 

انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۶۲۴


ارسال