دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد؛
صرفه جویی ۳۰۰ میلیاردی در مخارج با استخدام نیرو
 
وزیر بهداشت گفت: با استخدام نیروهای وزارت بهداشت ۳ هزار میلیارد تومان از منابع این وزارتخانه صرفه‌جویی می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران، با اشاره به استخدام نیروهای قراردادی این وزارتخانه اظهار داشت: طبق قرارداد و تبصره ۳ و ۴ تعداد افرادی که در وزارت بهداشت مشغول به کار هستند، ۱۱۰ هزار نفر است که این وزارتخانه باید از محل درآمد‌های خود حق و حقوق این دسته از افراد را بپردازد. ما علاقمندیم تا این نیرو‌ها به استخدام وزارت بهداشت در بیایند که در این صورت ۳ هزار میلیارد تومان از مخارج این وزارتخانه صرفه‌جویی می‌شود و دولت از محل بودجه خود حقوق آن‌ها را پرداخت می‌کند.
 
هاشمی ادامه داد: در طول ۳ سال و نیم گذشته، حدود ۳۰ هزار نفر از پرستاران که نقش بسیار حیاتی و مهمی در حوزه سلامت و بهداشت مردم دارند، بازنشسته شدند و متأسفانه تا به امروز هیچ نیروی جایگزینی به استخدام وزارت بهداشت در نیامده است.
 
وی تأکید کرد: وزارت بهداشت پیگیر استخدام نیروهای قراردادی، پیمانی و تبصره ۳ و ۴ است و همه تلاش خود را بکار می‌گیرد تا وضعیت کاری آن‌ها تغییر پیدا کند.
 
وی یادآور شد: وزارت بهداشت به دنبال استخدام نیروی پرستار و نیروهای قراردادی این وزارتخانه است، اما تا به امروز مجوز استخدام به وسیله دولت برای ما صادر نشده است و همین مسئله باعث کمبود پرستار و بالطبع طولانی شدن ساعت کاری این پست حیاتی می‌شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۶۳۶


ارسال