جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
​وضعیت قرمز توزیع سوخت در جنوب شرق:
لبخند جایگاه داران بنزین در سراوان به قاچاقچیان سوخت/ اینجا مردم در اولویت آخر قرار دارند
 
در حالی شهروندان سراوانی باید برای دریافت سوخت مدت زیادی در صف منتظر باشند که به نظر می رسد قاچاقچیان سوخت در این شهر با کمک برخی از جایگاه داران سریعتر به سوخت مورد نیاز خود می رسند!
به گزارش عصرهامون، قاچاق سوخت و تردد زنجیر وار خودروهای حامل سوخت در جاده های سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه پنهانی نیست بلکه این خودرو ها در همان جاده های قانونی و دولتی می تازند و کمی مانده به پاسگاه انتظامی«گشت» به یکباره به بیراهه می زنند و در حالی که در ستونی از خاک محو می شوند ماموران و قانون را دور می زنند.
متاسفانه در حال حاضر بسیاری از روستاهای کوچک و خانه های روستائیان این منطقه به محل ذخیره سوخت تبدیل شده است و اکثر رانندگان این خودرو ها را جوانان بیکار و فاقد گواهینامه ای تشکیل می دهد که فرار از دست پلیس را جزو افتخارات خود می دانند و البته تنها راه امرار معاش برای ادامه زندگی!
توقیف تعداد 2 هزار دستگاه حامل سوخت قاچاق توسط نیروی انتظامی هر ساله حاکی از آنست که بیش از 3  هزار خودور در امر قاچاق سوخت در جاده های استان تردد دارند.
همه اینها در حالی است که مردم سراوان برای رسیدن به سوخت باید مدت زیاد پشت سر قاچاقچیان سوخت در صف بنزین سپری کنند.
یکی از شهروندان سراوانی با ارسالی تصاویری به عصرهامون ضمن گلایه از این موضوع می گوید: برای سوخت گیری در یکی از جایگاه های سراوان باید مدت زیادی وقت تلف کنیم.
 
وی ادامه می دهد: در این جایگاه خودروهایی با گالن وارد می شوند و زمان زیادی را صرف سوختگیری می کنند و این درحالی است که هیچ مسولی در این خصوص پاسخگو نیست.
در هر حال این نوع سوختگیری در حالی آزادانه در برخی از شهرهای جنوبی استان انجام می شود که هر ساله افراد زیادی در این خصوص و در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند.
محمد رفیع سلطانزاده مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در این خصوص به عصرهامون گفت: اداره صنعت و معدن در این خصوص بازرسی و نظارت دارد و حتما با متخلفین برخورد خواهد کرد.
وی افزود: تاکنون چند جایگاه سوخت به دلیل تخلف برای آنها پرونده صادر شده است و در این خصوص نیز همکاران بنده در شهرستان سراوان موضوع را بررسی خواهند کرد.
برای پیگیری بیشتر با  مدير شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان که وی پاسخگوی تلفن همراه خود نبود، عصرهامون در روزهای آینده نیز این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام// 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۶۶۲


ارسال