سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
در گفت وگو با جانباز دوران دفاع مقدس مطرح شد
جانبازی برای نظام اسلامی افتخار است/ علی رغم شکنجه بعثی ها، "اسرای بلوچ" هرگز به امام خمینی (ره) توهین نکردند
 
محمد بامری رزمنده دوران دفاع مقدس اهل دلگان سیستان و بلوچستان است که در اردوگاه های اسارت رژیم بعثی به مقام جانبازی نائل آمد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، 19 ساله بود که تصمیم گرفت برای دفاع از سرزمین و ناموس و همچنین اعتقاد خود راهی جبهه های جنگ بر علیه دشمن متجاوز شد، روزها و ماه های آخر جنگ بود که توسط دشمن متخاصم اسیر شد. چند سالی را در بند اسارت دشمن بود، در همین اسارت به مقام جانبازی نائل آمد، آنجا که سرباز بعثی او را وادار کرد تا به امام خمینی (ره) توهین بکند و ناسگزا بگوید، اما او این کار را خلاف اعتقاد و جوانمردی بلوچ می دانست. شلاق و کابل های سرباز بی رحم عراقی را به جان خرید اما هرگز به امام و مقتدای خود توهین نکرد.
حالا او در آستانه پنجاه سالگی با همان اعتقادات نوزده سالگی قرار دارد و همچنان آماده مقابله با دشمنان اسلام است.
خبرنگار دلگان پرس گفتگویی را محمد بامری جانباز و آزاد دوران دفاع مقدس به مناسبت سالروز میلاد حضرت عباس (ع) و روز جانباز انجام داده است که در ادامه آمده است:
وی با بیان اینکه در بیست و یک سالگی به اسارت دشمن بعثی درآمده است؛ گفت: زمانیکه به جبهه های حق علیه باطل جهت دفاع از وطن و اسلام اعزام شدم، "نوزده ساله بودم"، خدمت سربازی ام در یکی از یگان های ارتش در منطقه عملیاتی سومار بود.
محمد بامری با اشاره به اینکه زمانیکه امام خمینی (ره) فرمان حضور در جبهه ها را داد، تصریح کرد: همه از روستایی و کشاورز تا دکتر و مهندس به ندای بنیان گذار انقلاب و ولی فقیه زمان لبیک گفته و در جبهه ها حضور پیدا کردند.
این جانباز دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه در دوران اسارت دشمن بعثی، درصدد بود که اعتقاد اسرا را تضعیف کند، بیان کرد: اما نه تنها موفق به این کار نشد بلکه حتی بر عکس هم شده بود، روحیه سلحشوری اسرا به گوش همگان رسیده بود.
این آزاده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: علی رغم شکنجه روحی و جسمی بعثی ها که به اسرا می گفتند به امام خمینی (ره) و مسوولان نظام جمهوری اسلامی توهین کنید، اما "اسرای بلوچ" هرگز به امام خمینی (ره) توهین نکردند.
وی با بیان اینکه رزمندگان بسیار زیادی از سیستان و بلوچستان و به خصوص از منطقه دلگان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته اند، اضافه کرد: این سند افتخاری برای این منطقه است که شهدا و جانبازان زیادی در راه دفاع از میهن اسلامی تقدیم کرده است.
بامری با اشاره به اینکه مردم منطقه سیستان و بلوچستان تا آخرین قطره خون خود از نظام اسلامی و وطن خود و همچنین اسلام عزیز دفاع می کنند، ادامه داد: گواه این سخنم، تقدیم شهیدان و جانبازان چه در دوران دفاع مقدس، چه در درگیری با اشرار و چه در دفاع از اسلام در کشور سوریه است.
این آزاده دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه از ناحیه دوچشم آسیب دیده و تا حدودی بینایی خود را از دست داده است، تصریح کرد: یکی از بزرگترین آرزوهای که او در زندگی دارد، دیدار با مقام معظم رهبری است.
وی با بیان اینکه جانبازی برای نظام اسلامی افتخار است، خاطرنشان کرد: در حالی که از ناحیه دو چشمانم تا حدود زیادی نابینا هستم، اما حاضرم برای دفاع از اسلام و میهنم هر کجا که ولی امر مسلمین فرمان دهد، حضور یابم.
خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۹۳۲
مرجع : دلگان پرس


ارسال