چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
هزینه های مجهول انتخاباتی؛
تبدیل دانشگاه سیستان و بلوچستان به ستاد تبلیغاتی روحانی!
 
در حالی بسیاری از برنامه های منتقدان دولت به دلایل واهی در دانشگاه سیستان و بلوچستان لغو می شود که جناح حامی دولت آزادانه برنامه های خود را در این دانشگاه طرح ریزی و اجرا می کند.
به گزارش عصرهامون، به تازگی جریان نزدیک به دولت در دانشگاه سیستان و بلوچستان که از حمایت ویژه برخی از مسئولین نیز برخوردار است با انتشار اطلاعیه ای از افتتاح ستاد مرکزی جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی در تالار ملاصدرای این دانشگاه خبر داده اند.
ای اقدام در حالی صورت میگیرد که قانون صرف هرگونه هزینه دولتی به نفع یا علیه یک نامزد یا جناح خاصی را ممنوع کرده است.
علی ای حال و در رزوهایی که برنامه های جناح منتقد دولت در دانشگاه سیستان و بلوچستان لغو می شود، دست های پشت پرده که به منابع قدرت نیز متصل اند برای برنامه های اردوگاه حامی دولت در این دانشگاه ریل گذاری می کند تا آشکارا از منابع دولتی برای تبلیغ برنامه های دولت استفاده و یا شاید سوء استفاده شود.
آنچه مسلم اینکه از نظر قانونی مسئولان دانشگاه باید نسبت به جناحها و شخصیتهای سیاسی بیطرفانه عمل کنند اما همین چندی پیش به بهانه شرایط خاص دانشگاه سخنان حسن عباسی لغو شد اما در روزهای گذشته بدون هیچ محدودیتی تریبون این دانشگاه به صادق زیباکلام از موافقان دولت سپرده میشود.
عیان است که در منگنه قرار دادن طیف منتقد دولت و لبخند به حامیان آن به یک اپیدمی در دانشگاه سیستان و بلوچستان بدل شده است.
البته در میدان دادن به طیف حامی دولت نمی توان از نقش آفرینی نهادهای سیاسی خارج از دانشگاه و برخی از اساتید اصلاح طلب غافل ماند.
فی الواقع مسئولین دانشگاه سیستان و بلوچستان باید با روشنگری مشخص کنند به کدام برهان و مجوز یک مکان دولتی را برای تبلیغ فعالیت های دولتی در اختیار گروهی شناسنامه دار قرار داده اند و اگر چنین اقدامی قابل توجیه است چرا این بستر برای تبلیغات یک نامزد صرفا مهیاست.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۰۵۸


ارسال