سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
شهید شاخص استان گیلان معرفی شد
 
مدیر فرهنگی بسیج جامعه زنان استان گیلان از معرفی شهید " طاهره حدادنژاد" به عنوان شهید شاخص استانی سال ۹6 خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از زنان شهید، حسینی مدیر فرهنگی بسیج جامعه زنان استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار سایت "زنان شهید" طاهره حدادنژاد به عنوان شهید شاخص استانی سال ۹6 اعلام شده است.
وی ادامه داد: برای معرفی بیشتر شهید شاخص امسال در تمامی پایگاه های خواهران ، یادواره ای تحت عنوان "شهید طاهره حدادنژاد" برگزار می شود.
این شهید از شهدای بمباران هشت سال دفاع مقدس می باشد در حالیکه هفت ماهه باردار و به همراه همسرش به محل کار می رفتند به فیض شهادت نائل آمدند و در ادامه زندگی شهید را می خوانیم.
بهاربود، همه جاسبزه زار در کنار سبزه رودها همجوار و در گذر این بهار روزی افق سربرآورد،سپیده عیان شد و خورشید چهره نمایان نمود و آنگاه با همه گرمی و زیباییش به سبزه ها سلام داد و سپس حرکت آغاز نمود تا به سبزه زار برسد، در صبح بهاری ۱۳۳۸/۱/۴ از دامن پاک مادری و پدری زحمت کش و مسلمان فرزندی پای به عرصه وجود گذاشت که او را طاهره یعنی پاک نام نهادند از آنجا که خانواده همواره در مراسم مذهبی حضور داشتند. طاهره چنان تربیت شد که او در سن تکلیف واجبات خدا را انجام می داد او دختری مهربان و خوش رو بود، بطوریکه همیشه لبخند برلبانش پدیدار بود،دوران تحصیل را در سال ۱۳۶۵ با موفقیت به پایان رساند.
پس از پایان تحصیلات برای اینکه کمکی برای خانواده باشد به تهران رفت و در صدا وسیمای ‌تهران مشغول به کار شد و در این امر هم فردی کوشا بود و با پشتکار فراوان وظیفه های محوله را انجام  می داد،سال ۱۳۵۹ با فردی بنام محمدمهدی لطف زرعی ازدواج نمودند.
ثمره ازدواج آنان فرزندی بود بنام فرزین بود.اما طاهره از حضور اجتماعی خود کم نکرد و با همسر و فرزندش در تهران ماندند و به وظیفه خود در دانشگاه صدا و سیما ادامه می دادند.
در ۲۶ فروردین سال۶۷ در حالیکه زن و مرد و فرزند هفت ساله شان فرزین را به همراه داشتند و عازم محل کار بودند در میدان محسنی تهران بر اثر انفجار موشکی که در نزدیکشان اصابت کرد ، ماشینشان منفجر شد و به هوا پرت گردیدند و آن دو عزیز به همراه غنچه نشکفته شان به شهادت رسیدند و فرزین تنها یادگار آن دو شهید از پدر و مادری خوب و مهربان و متعهد به انقلاب با پرت شدن از ماشین به بیرون‌ زنده ماند و خود نیز از جانبازان آن جنایت است.
از دلنوشته های شهید :"من معتقد هستم که سایه ی زن گرمی کانون خانواده است که با وجود او تداوم می یابد، ریشه درخت خاک است و ریشه ی زن در دل جامعه". 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۳۲۰
مرجع : زنان شهید


ارسال