پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۱
بر اساس گزارش شورای دفاع از منابع ملی (NDRC) آمریکا؛
روزانه ۲۷ میلیون آمریکایی آب آلوده به مواد شیمیایی سرطان‌زا مصرف می‌کنند
 
شورای دفاع از منابع ملی (NDRC) آمریکا گزارش داده است، روزانه ۲۷ میلیون آمریکایی آب آلوده به مواد شیمیایی سرطان‌زا مانند سرب و مس، مصرف می‌کنند؛ اینها تنها برخی از آلاینده‌های موجود در آب شرب هستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرگزاری سینا؛ Natural News نوشت: گزارش‌ها از منابع مختلف نشان می‌دهد روزانه 27 میلیون آمریکایی آب آلوده مصرف می‌کنند.
 
مواد شیمیایی سرطانی مانند سرب و مس، تنها برخی از آلاینده‌های موجود در آب شرب حدود 27 میلیون آمریکایی است که توسط شورای دفاع از منابع ملی (NDRC) آمریکا گزارش شده است و ایمنی سیستم‌های آب‌رسانی در این کشور را مورد سوال قرار داده است؛ براساس این گزارش، بیش از 18 هزار واحد آبرسانی در سراسر کشور، قانون ایمنی آب آشامیدنی را نقض می‌کنند که77  میلیون آمریکایی را درمعرض نوشیدن آب ناسالم قرار می‌دهند. 
 
نقض قانون، شامل تست نکردن و گزارش ندادن میزان آلودگی در آب است و این کار27  میلیون آمریکایی را به طور قطع از نوشیدن آب سالم در روز محروم کرده است. 
 
آب‌های آشامیدنی که مورد آزمایش قرار گرفته، سطح نگران کننده‌ای از سرب، مس، فلزات سنگین و مواد شیمیایی سرطان زا که به اسم محصولات جانبی گندزدایی همراه با باکتری افزوده می‌شود را نشان می‌دهد.
 
این گزارش همچنین اظهار می‌دارد که سایر موارد نقض سلامت آب‌های آشامیدنی، عدم به کارگیری برنامه‌های تدوین شده برای از بین بردن عوامل بیماری‌زای خطرناک مانند نیترات‌ها و نیتریت‌ها از آب‌های سطحی و زیرزمینی است که معمولا موجب نقایص قلبی به نام "سندرم کودکان آبی"  می‌شود.
 
ایالت تگزاس، بیشترین موارد نقض قانون را براساس جمعیت خود ثبت کرده است؛ ایالت‌های فلوریدا، پنسیلوانیا، نیوجرسی، جورجیا، واشنگتن، اوهایو، کالیفرنیا، آریزونا، کنتاکی، ویسکانسین، و مریلند نیز از قوانین مربوط به تامین آب شرب سالم سرباز زده‌اند.
 
تقریبا 70 درصد از موارد نقض را می‌توان از سوی سیستم های کوچک در مناطق روستایی با جمعیت های کوچک پیش بینی کرد؛ تاکنون هیچ اقدام رسمی هم در این خصوص انجام نشده و مجازات‌های مالی تنها در حدود 3.3 درصد درنظر گرفته شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۴۴۲


ارسال