شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۴
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری سایت‌های جعلی کاندیداهای ریاست جمهوری
 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا نسبت به سوءاستفاده احتمالی کلاهبرداران از سایت‌های کارانه یا کارورزی هشدار داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا اکبری در خصوص احتمال کلاهبرداری نسبت به طرح ثبت‌نام و راه‌اندازی سامانه‌های نامزدهای ریاست جمهوری، اظهار داشت: با توجه به سفرهای مکرر نامزدهای انتخاباتی به استان‌های مختلف و طرح ثبت‌نام و راه‌اندازی سامانه «کارانه و کارورزی» و نیز افزایش چند برابری یارانه‌ها احتمال سوء استفاده کلاهبرداران از این موضوع متصور است.
وی با بیان اینکه تاکنون در مورد این شیوه، کلاهبرداری موردی اعلام نشده است، به شهروندان توصیه کرد: از ارائه هرگونه اطلاعات همانند رمز دوم کارت و پرداخت وجه در سامانه‌های غیر رسمی و سامانه‌هایی که هیچ شناختی نسبت به آن ندارند، خودداری کنند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: هموطنان برای صحت و سقم سایت از طریق کانال‌ها و مبادی رسمی و نیز مراجعه به دفاتر نمایندگی کاندیداها می‌توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.
اکبری گفت: فرصت‌طلبان با راه اندازی سایت‌های مشابه سایت مورد نظر کاندیداها با گرفتن اطلاعات و مشخصات شخصی افراد امکان هر گونه سوء استفاده را فراهم می‌کنند.
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۱۸


ارسال