دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۰
اقدامات شورای شهر میرجاوه در یک نگاه
پیگیری مشکلات شهر تا حصول نتیجه از وظایف شوراست
 
عضو شورای اسلامی شهرستان میرجاوه به بیان برخی اقدامات انجام شده شورا ها در این شهرستان پرداخت.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ اصل شورا به عنوان شيوه اي قابل اجرا در مديريت سياسي جامعه اسلامي پذيرفته شده و بر آن تاكيد شده است . در اهميت شورا در اسلام همين بس كه سوره اي در قرآن با 54 آيه به نام (شوري) نامگذاري شده است . قرآن شورا را به دو صورت معرفي مي كند . يكبار، با تبيين خصايص مؤمنان و رهروان راه مكتب ، اصل شورا را به عنوان يك خصوصيت جوشيده از ايمان و جامعه اسلامي معرفي مي كند چنانكه در سوره شوري آيه 38 آمده است : « افراد شايسته با ايمان كساني هستند كه اجابت نمودند نداي پروردگارشان را و امورشان را بين خود به شوري مي گذارند .» قرآن مجيد در جاي ديگر شورا را به صورت يك فرمان و دستور الهي بيان مي كند ، التزام به نظام شورا را بر پيامبر مقرر مي دارد ، بر احترام به ديدگاهها و نظارت پيروان مكتب تأكيد مي ورزد و آن را يكي از خصيصه هاي رهبري و از رموز پيروزي مي شمارد . در همين زمينه آيه 159 سوره آل عمران تصريح مي دارد : « پس به سبب رحمتي از خدا با آنان نرمي نمودي و اگر تندخوي و سخت دل بودي البته از دورت پراكنده مي شوند ، پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در امور با آنان مشورت كن ، پس چون تصميم گرفتي بايد بر خدا توكل كني زيرا خدا ، توكل كنندگان را دوست مي دارد.

بحث شورا در قرآن و اسلام جزو ذات دين مبين اسلام مي باشد كه هم قرآن و هم اسلام سرسختانه با استبداد مقابله مي كنند به همين لحاظ افراد نسبت به يكديگر برتري ندارند . از سوي ديگر شورا در چهارچوب نظريه حاكميت مردم مي گنجد كه در آن هر يك از افراد مردم مساويند و بدون سلطه يكي بر ديگري ، در تعيين سرنوشت خويش حسب السهم نقش تعيين كننده دارند .

عضو شورای اسلامی شهر میرجاوه با اشاره به اهمیت کار شوراهای اسلامی اظهار کرد: شوراهاي اسلامي شهر هم به لحاظ شرعي و ديني و هم به لحاظ فرهنگي و اجتماعي از جايگاه رفيعي برخوردارند، زيرا شوراهاي اسلامي براساس مشورت، سازمان يافته است كه هم در قرآن مجيد و هم در سيره و سنت حضرت رسول اكرم (ص) مورد تأكيد قرار گرفته است.

سلام ریگی با بیان اقدامات انجام شده در دوره قبلی این شورا در سال 95 افزود:یکی از مهمترین کارهای انجام شده از ابتدای کار شورای اسلامی در میرجاوه، می‌توان به نظارت بر کار شهردار و عملکرد پرسنل شهرداری، فعال‌سازی کمیسیون‌های حقوقی فرهنگی عمرانی، تعامل و ارتباط با مسئولان اشاره کرد، دعوت از مسئولان شهر جهت حل مشکلات شهر و مردم، رسیدگی به لوایح انباشته شده قبلی و تصویب بیش از 50 لایحه جدید شامل حل مشکلات مردم به صورت فردی و پروژه‌های جدید شهرداری از جمله اقدامات انجام گرفته توسط شورای اسلامی میرجاوه است.

 سلام ریگی با اشاره به پیگیری مشکلات تا حصول نتیجه، خاطرنشان کرد : یکی از اقدامات مهمی که در زمینه  تغییر و بهسازی فضای سبز شهرستان میرجاوه انجام شده است شامل پیگیری احداث پارک جوان به مساحت 13157 متر مربع در بلوار شهید مطهری میرجاوه و پیگیری احداث پارک ارغوان به مساحت 1145 مترمربع در محله پانصد دستگاه بوده است، همچنین توانستیم با در نظر گرفتن بودجه برای تعمیرات ماشین‌های خراب، برخی ماشین‌آلات مانند لودر و گلیدر و کمپرسی را به شهرداری تحویل دهیم که همین امر به عمران و سازندگی شهر کمک شایانی می‌کند.
 

ریگی تاکید کرد: انتخاب شهردار در اولین جلسه شورا، پیگیری احداث ساختمان اتش نشانی به مساحت 800مترمربع در میدان امام حسین، پیگیری رفع مشکلات مسکن مهر و محله برفی، پیگیری ثبت املاک فاقد سند در محدوده شهر، پیگیری نامگذاری معابر شهری،پیگیری آسفالت، زیرسازی و جدول گذاری محله فرهنگیان مسکن مهر و رایزنی و پیگیری عملیات زیرسازی و جدول گذاری اسفالت مسکن مهر با توجه به وصول هزینه آماده سازی از متقاضیان ،پیگیری و اسفالت معابر و کوچه های فرعی شهر از دیگر پیگیری های صورت گرفته توسط شورای شهر میرجاوه برای آبادانی شهر است.

وی اذعان کرد: شورای شهر با توجه به نیازهای موجود در سطح شهر و تقاضای مردم برای راه اندازی ارامستان و غسالخانه و فضای سبز پیگیری های لازم را انجام داده است، همچنین پیگیری اسفالت بلوار شهدای گمشادزهی ورودی شهر، پیگیری و ساماندهی وانت بارها، تشکیل مدیریت بحران در مواقع ضروری، پیگیری راه اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به ظرفیت شهر و عدم موافقت، پیگیری و ساماندهی کارت های مبادلات بازارچه مرزی و ثبت نام افراد بومی از دیگر امور انجام شده توسط شورای شهرستان میرجاوه در مدت خدمت بوده است.

 

 

انتهای پیام /4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۴۵


ارسال