يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,22 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
اجازه بزرگ شدن به اختلافات کوچک را در زندگی مشترک ندهید
 
صحبت نکردن زوجین با یکدیگر باعث ایجاد مشکلات و اختلافات بسیاری در زندگی مشترک می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، محمدرضا نظامی روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اهمیت گفتگوی زوجین اظهار داشت:برقراری ارتباط صحیح از طریق گفتگو میان زوجین یکی از عوامل استحکام بقای خانواده است که به این وسیله مشکلات و اختلافاتی که در زندگی مشترک وجود دارد رفع می شود.
 
وی افزود: صحبت نکردن زوجین با یکدیگر یکی از نشانه های مهم هشدار برای طلاق است، بدلیل اینکه گفتگو نکردن باعث انباشت کینه و اختلافات  می شود که با گذشت زمان تبدیل به نارضایتی و کدورت های بزرگ تر و در نتیجه ایجاد اختلافات شدید خواهد شد.
 
نظامی ادامه داد:در صورت حل نشدن اختلافات کوچک بوسیله یک گفتگوی ساده و صمیمی میان زوجین، این موضوع تبدیل  به کدورت های بزرگ تر می شود و در آن صورت خانواده های طرفین به زندگی زوجین ورود می کنند که این موضوع در برخی شرایط منجر به طلاق شده است.
 
این روانشناس تصریح کرد:باید در نظر داشت که دخالت های نابجا، غیر منطقی و نصیحت های مستمر خانواده ها عامل تخریب کننده زندگی مشترک زوج های جوان است.
 
نظامی با بیان اینکه  وقتی با صراحت و بطور صحیح درباره احساس خود با همسرتان گفتگو می‌کنید، سوء تفاهم‌های احتمالی  از بین خواهد رفت، تأکید کرد: بیشتر اختلافات در روابط زوجین به دلیل صحبت نکردن و نداشتن مهارت‌های ارتباطی است. 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۶۰


ارسال