دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۹
نتیجه یک نظرسنجی نشان داد
اکثر شهروندان آلمانی خواهان صدر اعظمی مجدد مرکل هستند
 
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی مرکل را بر مارتین شولتز برای صدر اعظمی آلمان ترجیح می‌دهند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، ظاهرا خبرهای بد برای  حزب سوسیال دموکرات تمامی ندارد.
بر اساس نتایج  جدیدترین نظر سنجی، حزب سوسیال دموکرات  مارتین شولتز بار دیگربا کاهش محبوبیت در بین شهروندان آلمانی روبرو شده است.
نتایج این نظر سنجی که به سفارش "آر تی ال" و هفته نامه "اشترن" انجام شده است نشان می دهد که سوسیال دموکرات ها 3 درصد آراء شهروندان را از دست داده و آراء آن ها به 26 درصد کاهش پیدا کرده است.
احزاب اتحادیه متحد مسیحی نیز در مقایسه با هفته گذشته دو درصد صعود داشته و 38 درصد آراء شهروندان را کسب کرد. حزب لیبرال دموکرات نیز با یک درصد افزایش 8 درصد آراء شهروندان را به دست آورد. احزاب چپ، سبز و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان نیز هیچ گونه تغییری را تجربه نکردند.
به این ترتیب بر اساس این نظر سنجی که از طرف موسسه فورسا انجام شده است حزب شولتز و مرکل دوازده درصد با هم اختلاف دارند.
بر این اساس اگر صدر اعظم آلمان مستقیما از طرف شهروندان انتخاب شود 50 درصد شهروندان آلمانی به مرکل از حزب دموکرات مسیحی و 24 درصد نیز به مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرات رای خواهند داد.
حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری " آنگلا مرکل" همچنین  توانست در انتخابات محلی اخیر ایالت " نوردراین-وست فالن" پیروز شده و برای سومین بار شکست تلخی را برای حزب رقیبش (سوسیال دموکرات) رقم بزند.
این سومین شکست پیاپی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات های محلی در سال جاری میلادی بود. پیش از این نیز این حزب که مارتین شولتز نامزد صدر اعظمی آلمان از آن و رقیب مرکل است در ایالت های زارلند و اشلسویگ-هولشتاین شکست تلخی را در برابر حزب رقیب تجربه کرد.
هفته نامه اشپیگل این انتخابات را یک موفقیت احساسی-عاطفی برای اتحادیه احزاب متحد مسیحی، یک شکست تاریخی برای حزب سوسیال دموکرات و یک شکست سخت برای نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات ارزیابی کرد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۶۲


ارسال