جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ,20 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۰
تظاهرات ضد ریاضتی مردم یونان به خشونت کشیده شد
 
تظاهرات مردم یونان در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی در نهایت به درگیری خشونت آمیز منجر شده است.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، در حالی که اعتصاب سراسری در یونان موجب لغو  پروازها، سفر کشتی ها شده و آسیب زیادی به حمل و نقل عمومی وارد کرده است، هزاران نفر از معترضان به تظاهرات علیه سیاست های ریاضتی پیوسته اند.
گروهی از معترضان در شهر آتن با پرتاب بمب های بنزینی به سوی پلیس ضد شورش حمله کردند. پلیس نیز با استفاده از گاز اشک آور به معترضان پاسخ داده است. نیروهای پلیس مانع از ورود معترضان به ساختمان وزارت دارایی یونان شدند.
این تظاهرات اعتراض آمیز در حالی برگزار شد که نمایندگان پارلمان یونان قصد داشتند بخش دیگری از سیاست های ریاضتی و اصلاحات اقتصادی را تصویب کنند. یونان به نهادهای بین‌المللی وام دهنده تعهد داده است تا برای دریافت کمک های مالی بیشتر و رهایی از بحران بدهی، اصلاحات ساختاری بیشتری را اجرا کند که این مساله با اعتراضات گسترده داخلی روبرو شده است.
این اصلاحات جدید شامل کاهش مستمری بازنشستگی و افزایش مالیات خواهد بود. در بیمارستان ها تنها کارکنان بخش اورژانس به فعالیت ادامه می دهند و سیستم حمل و نقل عمومی مختل شده است. دادگاه های یونان تعطیل شده و اداره های دولتی و گمرک این کشور نیز فعالیت خود را متوقف کرده اند.
با اعتصاب 4 ساعته ماموران کنترل پرواز ، بسیاری از پروازهای این کشور لغو شده است. بدون دریافت کمک های مالی خارجی، یونان در تابستان امسال بار دیگر با تشدید بحران بدهی و ورشکستگی روبرو خواهد شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۶۵


ارسال