چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
در ادامه شیوع تب کریمه کنگو در جنوب شرق؛
کارشناس بهداشت دامپزشکی استان مورد ضرب و شتم قرار گرفت/ شهروندان تنها گوشت قرمز با مهر دامپزشکی خریداری کنند
 
روز گذشته کارشناس بهداشت دامپزشکی استان که برای نظارت از دام ها به کشتارگاه پاکدام کویر زاهدان رفته بود مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
مهدی حسینی مدیر کل دامپزشکی استان در گفت و گو با عصرهامون با تایید این خبر اظهار داشت: این کارشناس که به منظور نظارت بهداشتی و معاینه قبل از کشتار دام ها به محل کشتارگاه پاکدام کویر زاهدان مراجعه کرده بود، در حین انجام وظیفه و در حضور مدیر عامل کشتارگاه با توهین و هتک حرمت یکی از حاضرین در محل مواجه شد.
 
وی ادامه داد: کارشناس مربوطه توسط این فرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت تا جایی که این در گیری با ورود پلیس به محل خاتمه یافت.
 
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کنترل بهداشتی فرآورده های خام دامی جزو رسالت های اصلی دامپزشکی بوده، افزود: در حال حاضر با توجه به فصل فعالیت انگل های خارجی در دام ها و احتمال بالای ابتلای افراد به بیماری های مشترک از قبیل تب خونریزی دهنده کریمه کنگو تشدید اقدامات بهداشتی و ضوابط قرنطینه ای و امنیت زیستی ضروری است.
 
حسینی با بیان اینکه شهروندان حتما گوشت قرمز با مهر دامپزشکی خریداری کنند، تصریح کرد: این قبیل اقدامات هیچ خللی در انجام وظایف محوله این سازمان ایجاد نمی کند.
 
بر اساس اعلام گزارش این سازمان گزارش این هتک حرمت با حضور نماینده حقوقی، مسئول حراست و معاون توسعه مدیریت و منابع  اداره کل دامپزشکی استان به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۶۶۳


ارسال