يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ,23 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
دبیر انجمن خرما خبر داد:
خرما کیلویی ۱۵ تا ۲۰هزار تومان شد/ تنظیم بازار رها شده
 
دبیر انجمن خرما از افزایش ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان تا سفره مردم خبر داد و گفت: اقدامی برای تنظیم بازار خرما انجام نمی‌شود و با نزدیک شدن به ماه رمضان، هر کیلوگرم رطب به قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ علی‌اصغر موسوی اظهار کرد: خرمای رطب مضافتی را در فصل برداشت و در شهریور و مهر از کشاورزان هزار و 500 تومان تا 2 هزار تومان خریداری می‌کنند و الان با 10 برابر قیمت به نرخ 15 هزار تومان تا 20 هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی افزود: هیچ اصولی در قیمت‌گذاری و فروش خرما وجود ندارد، زیرا دلالان خرما را با قیمت کمی از دست کشاورزان در می‌آورند و در ماه رمضان به قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.

بازار خرما رها شده
دبیر انجمن خرما ادامه داد: در این ارتباط 100 تا 150 نفر سود زیادی را به جیب می‌زنند اما 3 میلیون کشاورز و 80 میلیون نفر مردم ضرر می‌کنند.
وی تصریح کرد: در گذشته ستادی به نام ستاد خرمای کشور وجود داشت که قیمت‌ این محصول را  برای مصرف‌کننده  تنظیم می‌کرد اما اکنون این ستاد برچیده شده و اقدامی برای تنظیم بازار انجام نمی‌شود و دلال‌ها ترک تازی می‌کنند.

موسوی گفت: در حالی که خرمای رطب را از کشاورزان 1500 تا 2 هزار تومان از کشاورزان می‌خرند که سایر انواع خرما 700 تا هزار تومان در هر کیلوگرم از کشاورزان خریدای می‌شود و به قیمت 5 تا 10 هزار تومان به مردم می‌فروشند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۶۸۹


ارسال