سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰
شناسایی 562 شهید زن در استان کردستان
 
مسئول بسیج جامعه زنان کردستان گفت: کنگره شهدای زن استان کردستان برگزار خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از سایت زنان شهید،ناهید منصوری دبیر کمیته بانوان کنگره ی 5400 شهید استان کردستان در چهارمین جلسه کنگره ی 5400 شهید استان کردستان بیان کرد: کنگره 562 زن شهیده استان کردستان اردیبهشت ماه  سال 1397 در سنندج برگزار خواهد شد. 10 درصد از شهدای استان کُردستان زن هستند.
وی خاطرنشان کرد:از 562 زن شهیده در کردستان، 71 نفر توسط گروهک‌های ضدانقلاب به شهادت رسیده‌اند. این شیرزنان الگوی کاملی از ایثار، از خودگذشتگی و ایمان هستند که باید باترویج افکار و آموزه‌های آنان در میان  زنان در تقویت باورهای جامعه‌گام برداریم.
مسئول بسیج جامعه زنان کردستان با بیان اینکه کردستان از استان‌هایی است که دوران جنگ و پیروزی انقلاب اسلامی، بر این منطقه تأثیری مستقیم داشت یادآور شد: این استان در زمان جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن، بیش از 5400 شهید گلگون‌کفن را در راستای حفظ ارزش‌های این نظام مقدس الهی تقدیم کرد که 562 نفر از آنان زنان بودند و از این تعداد هم 13 نفر زنان پیشمرگ مسلمان کرد هستند.
منصوری  توضیح داد: کارگروه جمع‌آوری آثار زنان شهیده و زنان، کارگروه علمی، کارگروه اطلاع‌رسانی، کارگروه فرهنگی و هنری، کارگروه مهندسی، کارگروه ایثارگران، کارگروه دانش‌آموزی از جمله کمیته‌های در نظرگرفته شده برای برگزاری باشکوه این کنگره است. کنگره پیشمرگان مسلمان کُرد  جزو کنگره‌های فاخر فرهنگی و موفق است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۰۲
مرجع : زنان شهید


ارسال