پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
سیم کارت الکترونیک محصول جدید فناوری در 2019
 
پژوهش های اخیر IHS نشان می دهد که گوشی های هوشمند تا سال 2019 به سیم کارتهای هوشمند مجهز می شوند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران، مرکز پژوهشی IHS گفته است بر اساس یپش بینی های انجام شده انتظار می رود تولیدکنندگان گوشی های هوشمند از سال 2019 بعد محصولات خود را با قابلیت E-SIM یا همان سیم کارت های هوشمند به بازار عرضه کنند، بر اساس این ادعا تعداد دستگاه هایی که به سیم کارت الکترونیک مجهز می شوند تاسال 2021 به 986 میلیون خواهد رسید در حالی این آمار در سال 2016 بیش از 108 میلیون دستگاه بوده است.
البته در حال حاضر برخی از مدل های گوشی های هوشمند به این نوع از سیم کارت ها مجهز هستند و انتظار می رود شرکت هایی نیز برای تجهیز محصولاتشان به سیم کارت الکترونیک از سال 2018 پا به این عرصه بگذارند اما پیش بینی ها حاکی از آن است که شرکت های بزرگ نظیر سامسونگ، اپل و هوآوی به طور جدی از سال 2019 گوشی های هوشمند خود را به E-SIM مجهز کنند.
با وجود تغییرات که احتمال رخ دادن آنها در آینده ای نزدیک دور از انتظار نیست اما بر اساس پیش بینی های مرکز پژوهشی IHS مدت زمان زیادی نیاز هست سیم کارت های الکترونیک جایگزین سیم کارت های قابل تعویض شوند، بر این اساس تا سال 2021 بیش از پنج میلیارد دستگاه وجود دارد که از سیم کارت های قابل تعویض استفاده می کنند که این آمار 83.9 درصد گوشی های فعال در جهان است.
همچنین با وجود اینکه برخی از مدل های گوشی از سیم کارت های الکترونیک بهره می برند تا سال گذشته میلادی حدود 98 درصد گوشی های هوشمند همچنان از سیم کارتهای قابل تعویض بهره می بردند.
سیم کارت الکترونیک به گونه ای طراحی شده است که برای تغییر اپراتور خود می توانید با یک رابط کاربری و اعمال تغییراتی بر روی سیم کارت این کار را انجام دهید.
سیم کارت الکترونیک محصول جدید فناوری در 2019 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۱۶


ارسال