شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه دلگان گفت: فتح خرمشهر جنگ را وارد مرحله نوینی کرد بطوریکه که کشورهای غربی از موضع تهاجم و حمله در هشت سال دفاع مقدس به موضع دفاع در مقابل جمهوری اسلامی پرداختند.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال 1361 اشاره کرد و گفت: روز آزادسازی خرمشهر به نام روز "مقاومت و ایثار" در تقویم کشور ما نامگذاری شده است.
وی تصریح کرد: در ساعت 14 بعد از ظهر سوم خرداد 61 پس از 24 روز رزم بی امان خرمشهر به طور کامل آزاد و پرچم کشورمان بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز درآمد.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه خرمشهر پس از 35 روز مقاومت در چهارم آبان 59 به اشغال دشمن درآمد، اظهار کرد: این شهر پس از 578 روز اسارت بار دیگر به آغوش گرم میهن اسلامی بازگشت و رزمندگان اسلام در اولین اقدام نماز شکر در مسجد جامع خرمشهر اقامع کردند و خبر آزادسازی این شهر به سرعت در همه جا طنین انداز شد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه ملت مسلمان ایران که مدت ها در آرزوی شنیدن خبر آزاد سازی خرمشهر بودند، غرق در شادی و سرور شدند، ادامه داد: سالروز آزاد سازی خرمشهر به عنوان یک روز ملی و مذهبی در کشور گرامی داشته می شود و از رشادت ها و شجاعت رزمندگان و شهدای عملیات بیت المقدس تجلیل به عمل می آید.
وی اضافه کرد: رزمندگان اسلام برای دفاع از تمامیت ارضی میهن عزیزمان و در اطاعت از فرامین ولی امر مسلمین جهان و بنیان گذار انقلاب اسلامی شعار خود را را تبدیل به آرمان های والای الهی کردند.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه با این پیروزی بزرگ جنگ وارد مرحله نوینی شد و قوای اسلام با تهاجمات کوبنده خود مرحله به مرحله دیدگاه های تازه ای را به مسلمانان جهان هدیه کرد، گفت: این فتح باعث شد که آمریکا و سایر قدرتهای استکباری از موضع تهاجم و حمله به موضع دفاع بیفتند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری اظهار کرد: آمریکا و غرب خیال می کردند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، صدام جایگزین مناسب رژیم شاه برای آنان در منطقه شود تا حافظ منافع آنها در منطقه شود.
وی خاطرنشان کرد: پس از فتح خرمشهر نه تنها تصرف ایران غیرمممکن شد بلکه وحشت شکست صدام تمام وجود آمریکا و کشورهای غربی را فراگرفت و آنها را وادار کرد که صدام را از سقوط نجات دهند.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۸۰
مرجع : دلگان پرس


ارسال