جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
خلاءهای حوزه سلامت ایرانشهر در برنامه‌ای پنج ساله رفع خواهد شد
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: برنامه‌ریزی شده تا خلاءهای حوزه سلامت شهرستان ایرانشهر در یک برنامه پنج ساله برطرف شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،ایرج ضاربان گفت : در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت و با توجه به روند رو به رشد شاخص‌های بهداشتی و درمانی در ایرانشهر، طبق برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود همه خلاءهای بهداشتی و درمانی این شهرستان در پنج سال آینده به طور کامل برطرف شود.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: تامین نیروی انسانی، بازنگری در سیستم شبکه بهداشت و ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی از بسترهای تحقق این مهم هستند که در دست پیگیری است. تاکنون 341 پروژه درمانی در شهرستان ایرانشهر کلید خورده که 171 مورد آن به اتمام رسیده و 170 پروژه دیگر در حال اجرا است.
 
 
وی به تحولات مثبت حوزه بهداشت و درمان شهرستان ایرانشهر در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: پیش از اجرای طرح تحول نطام سلامت مردم ایرانشهر از کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی گله‌مند بودند و مجبور بودند برای درمان بسیاری از بیماری‌های خود به  مرکز استان سفر کنند اما پس از اجرای این طرح خوشبختانه پیشرفت مطلوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان حاصل شده و گلایه‌ها برطرف شده است.
 
 
ضاربان افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت سبب شد تا تعداد پزشکان متخصص از ایرانشهر از 27 نفر به 150 نفر افزایش یابد و این امر رضایت مردم منطقه را به دنبال داشته است.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به اینکه 1300 روستای فاقد شبکه آب شرب در ایرانشهر وجود دارد که با تانکر آبرسانی می‌شوند، ادامه داد: در 2 سال اخیر با توزیع کلر توسط شبکه بهداشت در این روستاها، حتی یک مورد ابتلا به بیماری در پی مصرف آب شرب آلوده در این روستاها گزارش نشده است.
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۹۲


ارسال