پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۵
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن
رفع مشکل حاشیه نشینی شهر زاهدان توسط سازمان ملی زمین و مسکن
 
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازدیدی از سیستان و بلوچستان هدف از سفر خود به این استان را حل مشکلات اداره راه و شهرسازی در بخش زمین و مسکن بیان نمود.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، حمیدرضا عظیمیان به تاکیدات وزیر راه در مورد حل مشکلات حاشیه نشینی اشاره کرد و افزود: همانطور که اطلاع دارید حدود 40 درصد از سکنه زاهدان در بخش حاشیه نشینی مستقر هستند وزارت راه و شهرسازی تصمیم جدی گرفته که به این مسئله بپردازد. نقشی که ما در این زمینه می توانیم داشته باشیم فراهم کردن  زمین لازم برای ساماندهی و جابجایی در جهت رفع مشکلات مردم است.
 
 رفع مشکل حاشیه نشینی شهر زاهدان توسط سازمان ملی زمین و مسکن
معاون وزیر راه و شهر سازی افزود: مسئله دوم بخش مسکن مهر است که از 20 هزار واحد مسکن مهر شهر زاهدان 18 هزار واحد آن تحویل شده و 2 هزار واحد باقی مانده که براساس دستور رئیس محترم جمهور مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم باید به اتمام برسد بنابر این ما در تمام کشور در تلاش هستیم که این دستور اجرا شود و در شهر زاهدان  هم حتماً تا پایان شهریور ماه   2 هزار واحد باقیمانده مسکن مهر تکمیل و تحویل خواهد شد. 
 رفع مشکل حاشیه نشینی شهر زاهدان توسط سازمان ملی زمین و مسکن
عظیمیان در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشکلاتی که در بخش صدور عرصه و اعیان وجود دارد به  اداره کل راه و شهرسازی و بخش املاک ارجاع گردیده که طی روال اداری صورت مجلس تفکیکی تهیه شود تا تسویه حساب های لازم انجام و مالکین اسناد خود را تحویل بگیرند.
رفع مشکل حاشیه نشینی شهر زاهدان توسط سازمان ملی زمین و مسکن 
 
 
وی در ارتباط با واگذاری اسناد مشایی و غیر مشایی( سه دانگ برای دولت و سه دانگ برای مالکین) نیز گفت: وقتی قرار داد مشارکت بسته و کل اعیان تمام شد صورت مجلس تفکیکی نوشته می شود و همه واحد ها مشخص می شوند سهم عرصه هر کسی تعیین و طی نامه ای از طرف ما به اداره ثبت اسناد معرفی می شوند و اداره ثبت اسناد طبق ضوابط اقدام به صدور اسناد اعیانی شش دانگ می کند. در خصوص واگذاری اسناد مشایی(سه دانگ برای دولت و سه دانگ برای مالک)در واقع قرارداد مشارکت ما با سازندگان است  که می تواند بصورت  50 ـ 50 و یا 40ـ 60 باشد که نسبت به ساخت زمین، قیمت مصالح و فضاها است و ربطی به خود سند ندارد. 
 رفع مشکل حاشیه نشینی شهر زاهدان توسط سازمان ملی زمین و مسکن
وی ادامه داد: وقتی پروژه ها به بهره برداری رسید بر اساس صورتمجلس تفکیکی تعیین مشائات(حق آب و نقشه ها) حق سهمی که از عرصه دارند و مساحت اعیانی صورتمجلس تفکیکی به همراه نقشه ها در اختیار اداره ثبت وبه نام مالکین قرار می گیرد و مالکین قبل از مراجعه به ثبت در صورت حل مسائل مالی  فی ما بین به اداره ثبت اسناد معرفی می شوند. 
 
معاون وزیر راه اضافه کرد:بر اساس مصوباتی که دولت در خصوص تهیه مسکن اقشار ویژه (معلولین، خانواده های محترم شهداء و ایثارگران) بنام مسکن اجتماعی برای اقشار ضعیف جامعه در نظر گرفته نیز از طریق کمیته امداد و خیرین مسکن ساز زمین تأمین و تمهیداتی داریم که اجرا خواهیم نمود. 
 
عظیمیان افزود:  با توجه به اینکه  تقریبا نصف جمعیت شهر زاهدان در بخش حاشیه نشینی هستند تمرکز کار ما در بخش ساماندهی همین وضع موجود، رفع مشکلات و ساماندهی آنها که از طریق سازمان عمران و بهسازی در وزارت خانه که  مشاوران و طراحان در حال کار هستند صورت گرفته  ما هم از طریق واگذاری ملک و زمین پشتیبانی را برای آنها انجام می دهیم. 
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۸۷۸


ارسال