چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵
کارشناس مسائل فرهنگی و تاریخی؛
امام خمینی (ره) با شعار ما می توانیم حکومت پهلوی را ساقط کرد/ رهبر انقلاب کشتی انقلاب را در مسیر حق هدایت می کند
 
کریمی کارشناس مسائل فرهنگی و تاریخی گفت: امام خمینی (ره) با شعار "ما می توانیم" و با اتکا به خداوند متعال و همراهی مردم، حکومت 2500 سلطنتی را سرنگون کرد.
به گزارش عصرهامون، حسین کریمی کارشناس مسائل فرهنگی و تاریخی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی دلگان پرس با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی حقیقتا یک شخصیت برجسته تاریخی بود و در مقابل ظلم و استکبار عقب‌ نشینی نکرد.
وی با بیان اینکه پس از 28 سال از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) یاد ایشان هنوز در قلب مسلمانان سراسر جهان زنده است، تصریح کرد: این شخصیت بزرگ و والا کار عظیمی را انجام داد که تا قبل از آن هیچ عالم و حتی حاکم مسلمانی نتوانسته بود انجام دهد.
این کارشناس مسائل فرهنگی و تاریخی با تاکید بر اینکه بنیان گذار انقلاب اسلامی، رژیمی را سرنگون کرد که مدعی 2500 سال حکومت سلطنتی بر ایران بود، گفت: امام خمینی (ره) در مسیر حق که همان اسلام ناب محمدی توانست کاخ ظلم را نابود کند.
کریمی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با بینش سیاسی خود در همان ابتدا مرزبندی اسلام ناب محمدی را با اسلام آمریکایی مشخص کرد، بیان کرد: در حال حاضر راه پیروان هر دو جریان برای همگان مشخص است، پیروان اسلام آمریکایی، عربستان سعودی است که تروریست پرورش می دهد و پیروان اسلام ناب محمدی فرزندان انقلاب اسلامی در سراسر جهان است.
وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت تاریخی با اتکا به خداوند متعال و همراهی مردم توانست در مقابل ظلم شاه به پیروزی برسد، عنوان کرد: اگر به تاریخ نگاه کنیم حرکت ها و جنبش های زیادی برای مقابله با سلاطین بوده است اما چون همراهی مردم و اتکا به خداوند نبوده، به پیروزی نرسیده است.
این کارشناس مسائل فرهنگی و تاریخی با بیان اینکه حکومت های سلطنتی شعار "ما نمی توانیم" را به عنوان سرلوحه کاری خود قرار داده بودند، افزود: اما بنیان گذار انقلاب اسلامی با شعار "ما می توانیم" در ابتدا حکومت پهلوی را ساقط کرد و بعد ایران را از چنگال استعمارگران نجات داد.
حسین کریمی با اشاره به اینکه راه امام خمینی (ره) بعد از ارتحال ایشان همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به خوبی انقلاب اسلامی را رهبری می کند و کشتی انقلاب را در طوفان های سهمگین زمانه به خوبی و در مسیر حق هدایت می کند.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۰۸۲
مرجع : دلگان پرس


ارسال