شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰
اعتراض سراسری مردم جنوب سیستان و بلوچستان از نرخ نجومی فیش های برق؛
۵برابر شدن تعرفه های برق در سکوت خبری مسئولین/ تهدید به قطع برق پاسخ اعتراض مردم به قبوض اجباری
 
با وجود گرمای ۵۵ درجه سیستان و بلوچستان در فصل بهار و رشد پنج برابری تعرفه های برق در سکوت خبری مسئولین، مردم جنوب استان اقدام به راه اندازی یک کمپین مبنی بر " اعتراض سراسری به قطعی پی در پی برق" کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پهره؛ در استان های گرمسیری همچون سیستان و بلوچستان که گرمای هوای آن در فصل بهار به 55 درجه سانتیگراد می رسد اگر بگوییم برق بعد از آب یکی از نیازهای اولیه ادامه حیات است خلاف نگفته ایم.
اما آن چه که تاب تحمل مردم صبور این خطه را دیگر سر آورده عدم مراعات مسئولینی است که در مَثل بومی نفسشان از جای گرم بلند می شود و با چرتکه انداختن دمار از قشر محروم درآورده اند.
مردم جنوب سیستان و بلوچستان با ایجاد کمپینی در اعتراضی سراسری به قطعی پی در پی برق در ماه مبارک رمضان و رشد پنج برابری قبوض برق منازل خود اعتراض کرده و به طور جد خواستار محاسبه فصول بهار و تابستان جز مناطق گرمسیری هستند.
یکی از اعضای این کمپین اعتراضی گفت: اسفند سال قبل مبلغ 45 هزار تومان فیش برق پرداخت کردم که در کمال ناباوری در اولین قبض سال 96 بعد از قرائت کنتور برق توسط مأمور مربوطه، قبض اردیبهشت این ماه با رشد پنج برابری 250 هزار تومان صادر شده است.
 امیریان می گوید: برای اعتراض به امور مشترکین اداره برق شهرستان ایرانشهر مراجعه کردم که مدعی شدند برق مصرف شما زیاد است و در صورت عدم پرداخت قبض طبق اخطاریه ظرف 72 ساعت همکاران ما اقدام به قطع برق منازل خواهند کرد.
 

 
مزارزایی یکی دیگر از شهروندان منطقه بلوچستان طی نامه ایی به تحریریه سایت پهره نوشته است: کار دیگر از نامه سرگشاده نوشتن به این مسئول و آن مدیر هم گذشته است چون تاکنون هیچ گوش شنوایی یافت نشده که درد این مردم را دوا کند.
در ادامه این نامه آمده: منصف باشید و خودتان قضاوت کنید کارگری که در آمد یک ماهش به 700 هزار تومان نمی رسد و یا کشاورزی که با این خشکسالی هیچ درآمدی ندارد چگونه می تواند هر دو ماه چهارصد هزار تومان برای فیش های آب و برق کنار بگذارد.
این شهروند معترض در ادامه آورده: فاصله شما که خود را در رتبه بالا دست می دانید و در زیر خنکای کولر های گازی و اسپیلت های دوزمانه که هوا را پالایش می کنند پشت میز نشسته اید و دم از مردم و حال و روزشان می زنید با همان مردم بسیار زیاد است و در حقیقت با مردم، زندگی و معیشت آنان بیگانه هستید و به هیچ کدام از مشکلات مردم واقف نیستید؛ اگر هم بدانید خودتان را به بیخیالی زده اید و این شعار دادنها و مردم گفتن ها صرفا برای دلخوش کردن همین مردم است. وگرنه شمایی که نه غمی برای تامین پول پرداخت فیشهای برق و آب دارید و نه غمی برای تهیه معاش روزانه و خرج و مخارج زندگی چه از مردمی می دانید که هشت شان گرو 9 شان است.
علی ای حال این گلایه مندی ها نمونه انبوه مردم معترض سیستان بلوچستان است که هر یک با قبض هایی گران به اداره برق شهر خود رفته و به این موضوع واکنش نشان داده اند.
گفتنی است مردم سیستان و بلوچستان به ویژه جنوب استان با اعتراض گسترده صدای خود را به نمایندگان استان رسانده و خواستار طرح آن در مجلس هستند. حال باید دید مسئولین چه توجهی به این گلایه مندی خواهند داشت.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۲۲۳
مرجع : پهره


ارسال